Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) Zakup Discovery 3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mehacos

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Grand Espace
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 20:42
Temat postu:

Zakup Discovery 3


Witam.

Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z LR.
Na forach innych marek widziałem działy, w których można było umieszczać linki do wystawianych w komisach lub na aukcjach samochody. Użytkownicy, internauci w większości przypadków znali prezentowane auta i doradzali czy warto kupować ten akurat egzemplarz czy nie.

Dlatego postanowiłem zalogować się tu i zapytać Was o ten samochód:
http://otomoto.pl/land-rover-discovery-2-7-td-v6-se-C14883030.html

Dziękuję z góry za opinię
Powrót do góry
abyss

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wioska
Posiadane auto: Octa i tak zostanie aż nie padnie
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 01:54
Temat postu:

Re: Zakup Discovery 3


mehacos napisał:
Witam.

Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z LR.
Na forach innych marek widziałem działy, w których można było umieszczać linki do wystawianych w komisach lub na aukcjach samochody. Użytkownicy, internauci w większości przypadków znali prezentowane auta i doradzali czy warto kupować ten akurat egzemplarz czy nie.

Dlatego postanowiłem zalogować się tu i zapytać Was o ten samochód:
http://otomoto.pl/land-rover-discovery-2-7-td-v6-se-C14883030.html

Dziękuję z góry za opinię


Tego konkretnego auta nie znam - ale żeby nieco ożywić dyskusję wrzucę kilka uwag na temat tego modelu. Sam go rozważam - jeździłem nim trochę (kilkaset km) i moim zdaniem mimo bolączek to fajne auto.
Zacznę od silnika. Generalnie bezproblemowy poza zaworami EGR (niszczą się w nich ZTCW styki/płytki- nie wiem, czy to jest regenerowalne), zawór to koszt ok 250euro, są dwa. Warto podpiąć pod komp przed zakupem i sprawdzić błędy. Gdyby dało się sprawdzić historię gwarancyjną - to jest to warte zapłacenia za to pieniędzy - problemy jeżeli się pojawiają zwykle nie znikają za łatwo. Jedźmy dalej. Absolutnie obowiązkowe jest sprawdzenie prawidłowego działania hamulca ręcznego. Niestety jest tendencja do kłopotów z modułem elektromechanicznym i jego regulacją. Czasem bywa to związane z kłopotami z czujnikiem położenia dźwigni zmiany biegów - warto przejechać się kawałek i popatrzeć czy wszystkie z biegów są pokazywane prawidłowo na display'u. Jezeli powyższe są OK to już warto myśleć o tym konkretnym aucie. Przed szałem zakupowym włączmy/wyłaczmy jeszcze kilka razy radio (najczęściej made in china - na szczęście chyba jedyny element z tego kraju) -jeżeli nie ma problemów, to ok. Dalej - na prawie sam koniec idziemy do tyłu i 3-4 razy opuszcamy i podnosimy "windą" koło zapasowe. Jeżeli się nie zacięło, to jest bardzo dobrze. Jeszcze tylko sprawdzić dwie rzeczy - czy auto się podnosi i opuszcza równomiernie - o ile jest na amorkach powietrznych (w "twoim" nic nie piszą czy na nich, czy na sprężynach) i... czy zrobiono wymianę pompy wtryskowej (w ramach gwarancji). Jeżeli tak - to auto warte zakupu.
Wiem - że "narzekań" sporo - ale sam myślę o tym modelu jak pisałem. Ma przepięknie brzydką kwadratową "mordkę" - niestety czwórka już ją straciła (ale dostała silniejszy silnik). Jeżeli kupisz - pochwal się i napisz za czym masz/miałeś problemy. Acha - przebieg 100k jest bardzo mały jak na ten model - o ile używany spokojnie przejedzie kolejne 3 razy tyle....
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 20:00
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Zakup Discovery 3


abyss piszesz głupoty.poczytałes troszkę w necie,zreszta niedokładnie,więc nie powielaj bzdur.
_________________
serwis LR

Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 20:52
Temat postu:

Re: Zakup Discovery 3


mehacos napisał:

Dlatego postanowiłem zalogować się tu i zapytać Was o ten samochód:
http://otomoto.pl/land-rover-discovery-2-7-td-v6-se-C14883030.html

Dziękuję z góry za opinię


Mi brakuje tu tempomatu i ogrzewania na postoju.
Ale to moje indywidualne wymagania. Nie każdy potrzebuje te dodatki.
W moim przypadku się sprawdzają, bo sporo ciągam i po autostradzie jeżdzę i ciesze sie że mam w swoim tempomat. Natomiast nie mam w swoim (a właściwie żony, bo na codzień to Landryną żonka jeździ) dodatkowego ogrzewania i żałuję, bo nauczyłem się je cenić szczególnie zimą dzięki Toyocie, którą z kolei ja na codzień jeżdżę. Ale nie ma co przesadzać i czepiać się dodatków. W przypadku LR od Freelandera w górę trzeba być naprawdę ostrożnym przy zakupie, bo to nie są "normalne" samochody Cool Laughing
Było mi dane przekonać się o tym na własnej skórze Embarassed chociaż kupowałem starszy model Wink
Teraz się z tego śmieję, ale nie ma zartów Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto


Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System