Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) problem w LR Dll - automatyczna skrzynka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
johny1984

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): WZ / Łomianki
Posiadane auto: LRDII Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 21:22
Temat postu:

problem w LR Dll - automatyczna skrzynka


Witam, LR D2 Td5 automat 2004rok. Autem jeżdżę od podad 2m-cy.
Mam podobny problem jak marekcmarecki, ale trochę inny, więc pozwoliłem sobie utworzyc nowy dokładniejszy temat.

Chodzi mianowicie o to, że po uruchomieniu silnika świecą się jednocześnie obok siebie dwie kontrolki - ,,S" i ,,M" - obie w kółkach zębatych.
Wiem, że jeśli przyciśnie się przycisk MODE przy lewarku skrzyni to oznacza włączenie trybu pseudo sport i prawidłowo powinno się świecic ,,S".
Poza tym wcześniej jak skrzynia nie działała w trybie awaryjny to po włączeniu silnika czekałem od kilku do kilkudziesięciu sekund po wrzuceniu Drive lub Reverse na to żeby ruszył - nie pomagało nawet dodawanie gazu :/ - to tu kazano wymienic te talerze czy tarczki w skrzyni Sad
Dowiedziałem się, że skrzynia pracuje w trybie awaryjnym, tzn. auto od razu rusza z 3-go biegu i prawie każdy bieg przy lewarku mryga a na wyświetlaczu koło licznika kilometrów mryga D albo nic Sad
Po konsultacji w dwóch warsztatach dostałem dwie różne wersje :
* pierwsza - do wymiany pozycjoner (selekcjoner) - koszt ~ 850pln + robota
* druga - do wymiany tarcze/tarczki? w skrzyni - po 4 na każdy bieg - koszt ~ 1600-2200pln.
Dodam, że ostatnio wymieniałem oleje w skrzyni, silniku, mostach i reduktorze i stan jest na full, więc to nie z powodu niedoboru oleju. Mój tymczasowy sposób na to żeby nie jeździc na trybie awaryjnym skrzyni to po włączeniu silnika od razu wrzucam pierwszy bieg manualny/terenowy, potem drugi a później Drive - to działa tylko do przodu - po wrzuceniu Reverse lub Parking znów działa awaryjnym trybem Sad

Sorry za tak długi wywód, ale potrzebuje pomocy/porady !

Z góry dzięki i pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 21:57
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) problem w LR Dll - automatyczna skrzynka


Jest to oczywiscie tryb awaryjny,ale jaki olej zalales?moim zdaniem tryb awaryjny wlacza sie nie ze wzgledu na uszkodzone tarczki,sam pomyśl ze przy uruchomieniu w pozycji P w skrzyni pracuje glownie pompa oleju,wiec co maja tarczki wspolnego?moze to byc pozycjometr,ja jednak mysle ze to wina malego cisnienia oleju.jak wymieniales olej,dynamiczna wymiana?i jaki olej miales wczesniej zalany?
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
johny1984

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): WZ / Łomianki
Posiadane auto: LRDII Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 22:50
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) problem w LR Dll - automatyczna skrzynka


Wcześniej nie wiem jaki był olej w skrzyni Shocked
W warsztacie, który zajmuje się m.in. LR i RR ( w Kobyłce - Auto Medyk) zalano mi ATF Dextron lll - wiem zalecenie wg. książki jest Dextron ll, ale podobno to nie szkodzi Question
Olej był wymieniony razem z filtrem w skrzyni - przy okazji uszczelniono mi miskę olejową skrzyni - wymieniono silinkonową uszczelkę pod miską skrzyni i podobno coś się ślizga na 3-im biegu Question
Po podłączeniu komputera w tym drugim warsztacie (Wesoła-Stara Miłosna - Diffland) poinformowany byłem o błędzie w wybieraniu biegu przez skrzynię - prawie na co drugim położeniu lewarka pokazywało, że jest na Neutal'u , np. na Drive po chwili pokazywał komputer Neutral, i tak aż do 3-go biegu na automacie, podobna sytuacja na Reversie

pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Wto 24 Sie 2010, 23:30
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) problem w LR Dll - automatyczna skrzynka


johny1984 napisał:
Wcześniej nie wiem jaki był olej w skrzyni Shocked
W warsztacie, który zajmuje się m.in. LR i RR ( w Kobyłce - Auto Medyk) zalano mi ATF Dextron lll - wiem zalecenie wg. książki jest Dextron ll, ale podobno to nie szkodzi Question
Olej był wymieniony razem z filtrem w skrzyni - przy okazji uszczelniono mi miskę olejową skrzyni - wymieniono silinkonową uszczelkę pod miską skrzyni i podobno coś się ślizga na 3-im biegu Question
Po podłączeniu komputera w tym drugim warsztacie (Wesoła-Stara Miłosna - Diffland) poinformowany byłem o błędzie w wybieraniu biegu przez skrzynię - prawie na co drugim położeniu lewarka pokazywało, że jest na Neutal'u , np. na Drive po chwili pokazywał komputer Neutral, i tak aż do 3-go biegu na automacie, podobna sytuacja na Reversie

pzdr
Z informacji wynika ze pozycjometr jest uszkodzony,zacznij od sprawdzenia/wymiany tej czesci w warsztacie ktory zrobil diagnose.oni mja zapewne mozliwosc sprawdzenia skrzyni biegow podczas jazdy po wymianie pozycjonera i udziela dalszych informacji czy skrzynia dziala poprawnie i czy ten ww uslizg nadal wystepuje i czym jest spowodowany,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
johny1984

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): WZ / Łomianki
Posiadane auto: LRDII Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 20:39
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) problem w LR Dll - automatyczna skrzynka


Jutro jadę ma Mazury na polowanie na kilka dni, więc po powrocie trzeba będzie zakupic ten pozycjoner, wymienic i może pomoże Smile
Jeszcze później tylko zrobię porządek z zawieszeniem oraz tylnymi światłami stop i... finito Smile

pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 25 Sie 2010, 20:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
johny1984

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): WZ / Łomianki
Posiadane auto: LRDII Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2012, 18:51
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) problem w LR Dll - automatyczna skrzynka


Wymiana/regeneracja pozycjonera czy jak to zwał pomogło - koszt nowego ponad 2k PLN używany/regenerowany Smile 500PLN i tak postąpiłem.

PS. Jeśli chodzi o światła STOP to padł/spalił się czujnik/włącznik świateł STOP - koszt nowego w ASO to ~ 70PLN

pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne


Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System