Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) Silnik tzw. 300 lub TD5



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwonamazur

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brynek
Posiadane auto: Discovery 2,5 TD 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 20:25
Temat postu:

Silnik tzw. 300 lub TD5


Witam wszystkich forumowiczów i fanów dyskotek!
Jestem szczęśliwym posiadaczem LR Discovery 2,5 TD z 1997r.
Autko ma przejechane grubo ponad 500 tyś. (używane zawodowo w lesie).
Ogólnie wszystkim polecam ten samochodzik, szczególnie jak ktoś camel trophy ma na co dzień. Dysponuję budą 3-drzwiową a rodzinkę posiadam 5-cio osobową, więc przyszła pora na zmianę budy na 5-cio drzwiową. Ponieważ przekroczyłem już 40-stkę to i marzą mi się wygody i luksusy.
Mam do was pytanie: czy warto wymieniać moją starą dyskotekę z 300-tką na nowszą z silnikiem TD5, biorąc pod uwagę , że autko dalej będzie używane zawodowo w lesie + wyjazdy rodzinne? Co sądzicie o zawieszeniu pneumatycznym w nowszych modelach ( 2002 - 2004 ), czy chcąc użytkować go w lesie myśleć raczej tylko o sprężynach?
Bardzo chętnie wysłucham waszych porad.
Dzięki za wszystkie, pozdrawiam - Adam.
Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lut 2012, 16:41
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Silnik tzw. 300 lub TD5


Mam Td5 i nie mam doświadczeń z 300, ale wydaje mi się, że Td5 jest delikatniejszy. Tzn. z tego co słyszałem nie można go topić, bo ma bardziej rozbudowaną instalację i komputer (czy jakoś tak Laughing ). Poza tym więcej kontrolek i czujników, które czasem wkurzaja swoją wrażliwością, podobnie jak aktywne zawieszenie. Jak do "mordowania" to auto powinno być jak najmniej skomplikowane, bo czego nie ma to się nie zepsuje. Nasza "landryna" póki co chodzi już 2 lata i jak na razie nic. Na pewno w teren nie polecam automatika, bo sam mam i myślę, że jednak manual byłby lepszy do jazdy pod obciążeniem. Zawieszenia pneumatycznego się nie bój. Na sprężyny zawsze wymienić zdążysz. Mi się pneumatyczne podoba, bo tył nie "siada" pod obciążeniem, tylko kompresor czasem denerwuje bo go dość mocno słychać jak się obok auta stoi. Paliwożerny gad jest, ale to pewnie wiesz już po swoim. No cóż nie ma nic za darmo. Poza tym ma też jakieś tam zalety... o np. to że nasz jest 7-mio osobowy i czasami szalenie z tego powodu praktyczny. Poza tym ładniejszy i ciut większy od 300, ale i droższy niestety. I tak można dość długo, ale podsumowując ja na Twoim miejscu brałbym co mi w łapy wpadnie w jak najkorzystniejszym stosunku stan/jakość - cena. Inaczej mówiąc za najwyższą do granic możliwości kwotę, którą dysponuję starałbym się kupić możliwie najlepsze auto i nie zastanawiać się Td5 czy 300, ważne coby nie przepłacić i jednak żeby skrzynia manualna była. A żeby dobrze kupić i w dobrej cenie to wprawdzie coś tam wiedzieć trzeba, ale i szczęście ogromniaste mieć, bo często jest tak że w koło same padaczki i po prostu nawet jak się chce to nie ma co kupić.
Tanio dobrą dyskotekę rzadko ktoś sprzedaje.

Na marginesie dodam, że w ciężki teren to się landryna średnio nadaje, bo blokady mostów nie ma, a czasem by się przydała. Ale i tak fajne autko jest.
Powrót do góry
tom3653

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Z daleka
Posiadane auto: DISCOVERY 300tdi 97r. PUNTO 1.1 96r.Mondeo MK2 98r.BMW 530d Punto II 1.2
Piwa: 3/5
Wysłany: Wto 14 Lut 2012, 17:08
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Silnik tzw. 300 lub TD5


A więc tak nie zgodzę się z kolegą marekcmarecki z tą skrzynią
jeżeli TD5 to tylko automat, na manualu te auta nie jadą a jeszcze z przyczepą to jest kicha. W teren automat również jest lepszy z tego względu
że nie ma tak zwanego braku przeniesienia napędu, po prostu koła ciągną
cały czas a w manualu po wciśnięci sprzęgła koła nie mają napędu i możesz stanąć.
Bierz TD5 są fajne z zawieszeniem nie ma problemu można założyć sprężyny
Uważaj jedynie na paliwo aby lać dobre, a blokady są zbędne już widziałem gości na zawodach z blokadami jak się zakopywali po uszy, technika jazdy
jest najważniejsza.
Pozdrawiam i życzę udanego kupna. Very Happy
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 14 Lut 2012, 18:51
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Silnik tzw. 300 lub TD5


marekcmarecki napisał:


Na marginesie dodam, że w ciężki teren to się landryna średnio nadaje, bo blokady mostów nie ma, a czasem by się przydała. Ale i tak fajne autko jest.


ale masz w zamain TC.poza tym DL można sobie dołożyć
_________________
serwis LR

Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lut 2012, 21:34
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Silnik tzw. 300 lub TD5


No niestety marny ze mnie partner do takiej dyskusji będzie, bo jak pisałem doświadczenia mi brakuje. Nawet do tego stopnia, że co jakis czas zastanawiam się, żeby kupić coś ze skrzynią manualną, a naszą landrynkę sprzedać. Pojeździć kilka misięcy, ocenić co lepsze i albo sobie manuala zostawić, albo ponownie wymienić na automat. Nie zrobiłem tego do tej pory bo cała akcja może być nieco niebezpieczna i przynieść straty materialne. Musiałbym sprzedać w miarę pewne i sprawdzone auto, i kupić inne co wiąże się z pewnym ryzykiem i potem być może znowu przymusowa wymiana czyli powrót do automatu. Ale cóż. Nie sa to jakieś super popularne samochody i nie mam nikogo znajomego który byłby posiadaczem dyskoteki z ręczna skrzynią.
Ha! My nawet nie znamy blizej nikogo kto miałby disco z jakąkolwiek skrzynią, a nawet nikogo kto miałby wogóle Land Rovera! Buuuuuuuu!!!! Evil or Very Mad

Sławek1 masz rację być być może, bo w sumie TC włącza się dość często, bo to nie tyle czuć co słychać (przekaźnik?) i lampka się zapala. Ale tak się nad blokadą zastanawiałem, bo kiedyś się wygłupiałem i oparłem się przednim zderzakiem o ubity śnieg i gazu! No i wyszło tak, ze mimo TC z przodu się kręciło prawe koło, a z tyłu lewe, ale samochód nie jechał. Nie chciałem jakoś specjalnie mocno gazować, bo się o przedni zderzak martwiłem, ale nic się na szczęście nie stało Wink . To tylko jeden jedyny raz się zdarzyło, ale też było to działanie świadome. Normalnie TC wystarcza. Fakt.
No i czasem automat nas denerwuje jak czasm biegu nie zmieni, ale temat jest na razie nie rozwiazany ciągle otwarty. Opisałem go w innym wątku tu na forum i jak coś ruszę w tej sprawie to na pewno dam znać.
DL dołożyć to podobno droga sprawa, a jak już jest to jechać z załączoną blokadą można baaardzo powolutku i na możliwie krótkich odcinkach. Jest to praktycznie wyłącznie do wyrwania auta z ciężkiego terenu (ale w sumie o to chodzi no nie!) i jak najszybciej wyłączyć. Tak na jakimś forum wyczytałem, ale jak jest naprawdę to nie wiem Confused
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Lut 2012, 21:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tom3653

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Z daleka
Posiadane auto: DISCOVERY 300tdi 97r. PUNTO 1.1 96r.Mondeo MK2 98r.BMW 530d Punto II 1.2
Piwa: 3/5
Wysłany: Sro 15 Lut 2012, 22:19
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Silnik tzw. 300 lub TD5


Kolego marekcmarecki możesz by zaszczycony że jeździsz takim autem, co to by była za frajda jakbyś co chwilę spotkał taki auto Laughing .
Jedź sobie kiedyś w teren a zobaczysz na co stać twoje auto nawet bez bajeranckich blokad. A automatu nie zamieniaj na manual NIGDY, bo będziesz żałował.
Naprawisz swoją skrzynię i będzie oki.
Sorki za ten OT pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne


Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System