Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomekT

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAkowice
Posiadane auto: TD5 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 06 Maj 2011, 14:20
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


u mnie jest podobnie - raz pędzi jak szalony a innymi razy tak jak by skrzynia nie dawała radę.
Prosze o kontakt SŁawka ze Świdnicy chętnię podjadę- jestem na miejscu.
_________________
"Po mowie jest na świecie potęga największa- milczenie" (S.Ż)
Powrót do góry
TomekT

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAkowice
Posiadane auto: TD5 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 11 Maj 2011, 22:27
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


wszystko działa tak jak trzeba.
Sławek Dzięki
_________________
"Po mowie jest na świecie potęga największa- milczenie" (S.Ż)
Powrót do góry
cichy69

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bystrzyca Kłodzka
Posiadane auto: Disco II
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Paź 2011, 21:05
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


TomekT napisz jaka była przyczyna.
Powrót do góry
TomekT

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAkowice
Posiadane auto: TD5 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Paź 2011, 11:37
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


nic nie było, trochę mulił więc przeczyściłem filtr powietrza i przepustnicę i jest oki
_________________
"Po mowie jest na świecie potęga największa- milczenie" (S.Ż)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
GORALEK1

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI / WARSZAWA
Posiadane auto: DISCO II 2,5 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 22:18
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Witam wszystkich,
jestem świeżakiem w użytkowaniu DISCO i mam problem - które to urządzonko jest przepustnicą którą należy oczyśić? Może pytanie wyda się śmieszne ale posiadam DISCO od zaledwie kilku dni Wink
Dziękuję za wyrozumiałość Confused
_________________
Co jest??? Nic panie kierowniku - oczko mu się odlepiło...temu misiu...!!! ("Miś")
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 10 Lut 2012, 22:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TomekT

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAkowice
Posiadane auto: TD5 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 15 Lut 2012, 21:24
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


zaraz przed filtrem powietrza.
_________________
"Po mowie jest na świecie potęga największa- milczenie" (S.Ż)
Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 22:52
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Chciałem wrócić po dłuższym czasie do tematu, bo już jeździć ciężko. Od jakiegoś czasu dzieje się tak, że skrzynia przestała biegi zmieniać. Tzn. przełącza tak jak to dzisiaj miejsce miało na drugi stopień i na tym koniec. Do tej pory do trzeciego stopnia (biegu) nie było problemu. Czasem nie zmieniała na najwyższy, gdzie przy ok. 2200obr/min auto jechało z prędkościa ok. 100km/h. Ostatnio zdarzyło mi się w ostatni weekend, że auto jechało przy 3000 obr/min 40km/h i można było gazować do 4000 obr/min i tylko niewiele przyspieszało, ale bieg sie nie zmieniał. Pomyślałem sobie, że może tak przez niska temperaturę na zewnątrz. Mróz - olej jakoś za gęsty bo zimno czy jak - auto nie jedzie. Ale dzisiaj była temperatura dodatnia i dalej ten sam cyrk. Wprawdzie zdarzyło się raz koło południa, ale sie zdarzyło!
Co to może być?
a)konieczna wymiana filtra oleju w skrzyni?
b)za mało oleju w skrzyni, bo od roku tam nie było zaglądane, a pewnie są wycieki,
c)problem natury elektrycznej, np. na drodze przełącznik zmiany biegów - skrzynia, co wydaje mi się najmniej prawdopodobne, bo literki na wyświetlaczu na tablicy się zmieniają,
d)poważniejszy problem i skrzynię trzeba będzie wyjmować.

Myślę, że przyczyna leży po stronie skrzyni, a nie silnika, bo silnik ciągnie i obroty ma rzędu 4 - 4,5 tyś/min a to właśnie skrzynia nie zmienia biegu

Mam zamiar po niedzieli sprawdzić/uzupełnić olej
potem wymienić filtr, ewentualnie jeśli jest taka możliwość zrobić jazdę próbną całkiem bez filtra. Jak to nie pomoże to niewiem Sad
Zastanawiam się czy poradzę sobie z wymianą filtra jeśli nigdy jeszcze tego nie robiłem i nawet nie mam pojęcia gdzie go szukać Confused
Jeśli ktoś sam wymieniał ten filtr, to może jakiś króciutki "instruktaż wymiany" w kilku słowach? Byłbym niezmiernie wdzięczny. Bo coś mi się dyskoteka po tej zimie sypie Very Happy a o reszcie problemów na razie nie chce mi sie rozpisywać.

Może ktoś mógłby mi zasugerować co to jeszcze może być z tą skrzynią?

Trochę daleko i jeszcze śnieżno pewnie na drogach, bo może bym Świdnicę odwiedził Laughing
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 10:51
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


nie przesadzaj nie jest tak snieżno:) nie rób za wiele bo może sobie koszty niepotrzebnie zwiększasztrzeba zbadać temat dogłebnie a nie szastać kasą na lewo i prawo Wink
_________________
serwis LR

Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 11:30
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Na razie strach jeżdzić, bo mi teraz czasem do 40-stki się nie może rozpędzić. Dzisiaj spróbuję znaleźć jakiś kanał i poziom oleju sprawdzić, żeby się coś całkiem nie rozleciało.
Puki co puść mi Sławku numer telefonu, albo maila na priva, to jakoś się skontaktujemy i może dogadamy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne


Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System