Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzywy105

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Freelander
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 10:04
Temat postu:

Podnośnik elektryczny szyby


Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, jakiś czas temu nabyłem freelandera wiec będę stałym czytelnikiem Wink

W moim freelanderze nie działa tylna lewa szyba elektryczna (a raczej podnośnik). Rozebrałem tapicerkę i widać że linka jest urwana natomiast silniczek pracuje. Moje pierwsze pytanie to czy można wymienić samą linkę (ew gdzie ją nabyć) czy trzeba wymieniać cały mechanizm.

I drugie pytanie czy jest gdzieś na internecie (szukałem nie znalazłem) opis jak dokładnie zdemontować całe to "ustrojstwo" (nie jestem mechanikiem wiec chciałbym sie wesprzeć) lub czy ktoś mógłby opisać jak to zrobić.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 16:07
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby


Pewno w jakimś rowerowym sklepie coś takiego kupisz ale jek masz problem ze zdemontowaniem mechanizmu to jak poradzisz sobie z wymianą linki Laughing
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
krzywy105

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Freelander
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 16:23
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby


Myślę że z wymontowaniem sobie poradze (nie jestem mechanikiem ale kompletnym indolentem technicznym też nie). Niechciał bym jednak niczego polamać a nieraz jest tak że gdzieś siedzi jakaś niewidoczna śrubka albo trzeba coś podnieść/przekręcić aby wymontować i nie wiedząc o tym konczy sie na polamanych częściach i zniszczeniach. Dlatego pytam i jeśli ktoś ma faktyczna wiedzę na ten temat to proszę o pomoc. I czy wogule da się wymienić samą linkę czy trzeba cały mechanizm z silniczkiem itd...
Powrót do góry
amik

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny slask
Posiadane auto: freelender 1800 ben.gaz r. 2000
Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 01 Maj 2010, 07:51
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby


witam kolege niestety nie kupisz samej linki trzeba wymienić cały mechanizm Sad Pozdrawiam
Powrót do góry
Leszekkar

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sopot
Posiadane auto: Land Rover Freelander TD4, 2.0l, 2001r
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 02 Maj 2010, 01:16
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby


Jest w Gdańsku firma, która dorobi każdą linkę, jak będę przejeżdżał zapodam namiar jeśli jeszcze jesteś zainteresowany
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 02 Maj 2010, 01:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
t15690b

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Freelander 00 1.8
Piwa: 8/3
Wysłany: Nie 02 Maj 2010, 22:43
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby


sam sobie ostatnio wymieniłem w drzwiach od strony kierowcy, tam są dwie linki jedna krótsza, jedna dłuższa, trzeba sciągnąć tapicerkę, niestety jak nie da się opuścić szyby no to trochę ekwilibrystyki i trzeba odkręcić dwa mocowania szyby, potem śruby w drzwiach, przytrzymujące mechanizm (pamiętać trza o zabezpieczeniu szyby by nie zjechała), mechanizm wyciągnąć, ważne nie wyrzucać pękniętej linki, bo trzeba dobrać długość, pancerze zachowujemy stare, najlepiej zrobić sobie fotkę by czego przy składaniu nie pokiełbasić, następnie rozkręcamy mechanizm, tam jest takie plastikowe kółko na które nawijają się linki stalowe które są w nim zakotwione od dołu i od góry (intuicyjne), i teraz mój patent jak zakuć sobie swoją linkę, musisz mieć tak 2 nity (takie zwykłe aluminiowe) wyciągasz z niego trzpień, przycinasz nową linkę do odpowiedni długości (pamiętać trzeba żeby wcześniej przeciągnąć linki przez pancerze i te plastikowe dinksy w odpowiedniej kolejności) smarujemy końcówki nitów klejem do metalu, następnie na linkę nakładamy nity i ściskamy mocno nit (obcęgi kombinerki wedle inwencji Smile ) główkę nita zachowując nienaruszoną... następnie główki obu nitów spiłowujemy do wymaganych wielkości zakładamy w odpowiednie miejsca, smarujemy, na początku po złożeniu mechanizmu trochę to chrobocze zanim linki się ułożą na tym plastikowym kółku ale potem działa normalnie... zaoszczędzone 500 za używkę lub 1300 za nowe hehhe a ile radości po naprawie powodzenia
Powrót do góry
t15690b

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Freelander 00 1.8
Piwa: 8/3
Wysłany: Nie 02 Maj 2010, 22:52
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby


http://green-oval.com/joomla/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=13&Itemid=29

w RAVE 03 znajdziesz wiele przydatnych rzeczy Smile do frelka a właściwie znajdziesz opis i rysunki całego frelka Smile
Powrót do góry
LANDEK99

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: freelek 5D 2.0 diesel 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Maj 2010, 11:19
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby


Zobacz sobie tu
http://motors-parts.shop.ebay.co.uk/Car-Parts-/14239/i.html?_trkparms=65%253A12%257C66%253A4%257C39%253A1%257C72%253A2471&_nkw=freelander&_dmpt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=2&_sc=1
Poszukaj też całych mechanizmów na ALLEGRO -
Powrót do góry
gadu-gadu
amik

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny slask
Posiadane auto: freelender 1800 ben.gaz r. 2000
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 03 Maj 2010, 20:18
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby


szkoda że na alegro nie można dostać samych linek (zestawów naprawczych ) http://shop.ebay.pl/?_from=R40&_trksid=m570&_nkw=FREELANDER+WINDOW+REGULATOR+REPAIR+KIT+REAR+RIGHT&_sacat=See-All-Categories ale może ktoś wpadnie na pomysł i kupi parę sztuk i wystawi Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
krzywy105

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Freelander
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 03 Maj 2010, 22:15
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby


No jako ze już udało mi się zdemontować i rozebrać mechanizm to dziwi mnie ze nie ma dostępnych samych linek w handlu podczas gdy jest to całkowicie i bez problemu demontowalna część.
Ja już zamówiłem cały mechanizm na allegro tylko coś sprzedający ociągą się z podaniem konta na które mam wpłacić więc nie wiem czy szybko to dostane.
Na ebay żeczywiście są zestawy naprawcze i można z zagranicy takie coś sprawdzić.
t15690b patent ciekawy tylko czy te klejone nity potem wytrzymują obciążenie? (u mnie jest jedna linka i taka blokada jest tez nałożona na niej gdzieś w połowie długości - siedzi w plastiku podnoszącym szybę na szynie).
Powrót do góry
t15690b

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Freelander 00 1.8
Piwa: 8/3
Wysłany: Wto 04 Maj 2010, 08:41
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Podnośnik elektryczny szyby


trzyma, bo nie dość że jest klej do metalu, to jest zaklepane. a ta blokada... hm u mnie nie ma, może już ktoś wcześniej to naprawiał... Smile działa bez problemu, z tak zakutymi nitami, te siły nie są zbyt wielkie bo gdyby były to kółko nie mogło by być z plastiku, tak samo jak te "dinksy" ze sprężynkami nie mogły by być plastikowe... a tak poza tematem to Anglicy skomplikowali niektóre rzeczy w tym aucie maxymalnie, blaszki, blaszeczki, właściwie nie wiadomo po co, niektóre części po prostu usunąłem i działa lepiej, np szyberdach majstersztyk inżynierii heheh, za nim doszedłem dlaczego się nie chce zamykać.... upłyneło hohohoh, tak samo mechanizm wycieraczek... a ja nie mam angola, tylko wersję eu... auto dla majsterkowicza ale co tam i tak go lubię Smile
Powrót do góry
mlodyeszi

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK / Bydgoszcz
Posiadane auto: Volvo s60 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 13:09
Temat postu:

Pomocy


Czy dysponuje ktoś szczegółowym opisem montażu tej linki bo założyłem ją i coś nie działaSad sprawdzę jeszcze dzisiaj czy czasem te pancerze nie są za długie. A tak na marginesie to ja kupiłem samą linkę z mocowaniami i z kółkiem na ebayu fakt że gościu był z niemiec. Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne


Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System