Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chyter

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: Freelander 2002 td4 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 18:07
Temat postu:

Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


Proszę o wskazówki jak mogę sprawdzić stan oleju w skrzyni automatycznej, oraz gdzie jest umieszczony korek wlewu do skrzyni. zamieszczam zdjęcia skrzyni od góry:
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4eebdee2051ac7aa.html[/img]

i od dołu:


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da19788b73c37ebc.html[/img]
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 20:35
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


moja rada jest bardzo prosta.znajdź dobrego mechanika,który ogarnia skrzynie Jatco.odradzam wkładanie palców samemu lub jakiemuś panu Mieciowi co przy fiatach robi.ta skrzynia poniewiera niemiłosiernie i nie wybacza błędów
_________________
serwis LR

Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 20:43
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


Tak ja Slawek pisze Exclamation
Powrót do góry
chyter

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: Freelander 2002 td4 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 22:58
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


Jakbym miał z każdą głupotą jechać do mechanika (najlepiej ASO) to nie pytałbym na forum.

Może jednak ktoś wie gdzie jest korek przelewowy, albo korek wlewu?
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 23:08
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


powodzenia.gratuluję odwagi.
tak na marginesie to wiesz jaki olej na dolewkę jak już znajdziesz wlew prawda?zapewniam,że nie zwykły ATF
_________________
serwis LR

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 23:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chyter

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: Freelander 2002 td4 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 23:29
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


STC50531 - taki jest podobno zalecany przez producenta, więc taki bym dolał.
A moje pytanie było skierowane do osób które wymieniały już olej w skrzyni biegów samodzielnie i mogą podzielić się swoim doświadczeniem.
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Czw 04 Mar 2010, 00:01
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


Po co masz dolewac jak nawet nie bedziesz w stanie sprawdzic jaki masz poziom. Tylko nie szukaj korka bo polegniesz w przedbiegach Laughing
Powrót do góry
Lokys

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fred TD4 Aut.-omatyczne odsysanie kasy
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 04 Mar 2010, 09:43
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


Tylko przed sprawdzeniem stań przodem do wyjazdu , bo jak pomylisz koreczek, a są dość blisko siebie to wsteczny bieg dziwnym zbiegiem okoliczności zniknie...
Powrót do góry
chyter

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: Freelander 2002 td4 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 04 Mar 2010, 11:23
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


Kolego Lokys mógłbyś rozwinąć temat wstecznego? bo o to chodzi że właśnie go nie ma i nie dlatego że pomyliłem korki bo na razie jeszcze nic nie ruszałem. Ale jak czytam po forach to w automatach 99% problemów zaczyna się rozwiązywać od sprawdzenia poziomu poziomu oleju, dlatego też od tego chcę zacząć (nie wrzuca też 5 biegu). Gdzieś na forum wyczytałem że poziom sprawdza się na włączonym, zagrzanym silniku na neutralu, a przelew jest gdzieś od dołu na imbus lub na śrubkę na klucz 13/14. Dlatego załączyłem zdjęcie jakby ktoś umiał mi wskazać i potwierdzić.
Powrót do góry
Lokys

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fred TD4 Aut.-omatyczne odsysanie kasy
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 04 Mar 2010, 13:15
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


niestety nie pomogę Ci za wiele - prawdziwi spece już Ci poradzili, a wiedzą o czym piszą - Jatco nie przewiduje ingerencji/kontroli poza serwisem - nie ma bagnetów itp... Jeżeli czytałeś fora o tej skrzyni to wiesz , że ma kilka typowych przypadłości min: problem 4-5 biegu czy brak wstecznego. Przykład z ASO nie trafiony - bo polskie ASO ich nie dotykają - oddają specjalistą - moim zdaniem, nawet jak uda CI się dolać olej to wstecznego i piątki nie przywrócisz - jedź do firmy od skrzyń ale takiej która już robiła te japońskie cuda i nie będzie się doktoryzowaćna twojej...
Powrót do góry
chyter

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: Freelander 2002 td4 automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 04 Mar 2010, 14:22
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


Niestety w mojej okolicy (Dublin) nie ma specjalistów od tego typu skrzyń. Każdy mechanik mówi - skrzynia do wymiany (co oczywiście przekracza wartość samochodu). Przejechałem z tą usterką ok 200km i się zastanawiam czy przejechałbym 2000km(do Polski) bez dodatkowych komplikacji związanych ze skrzynią. Zakładając oczywiście że jadąc na 4 biegu nie przekraczałbym 2,5 tys obr/min 80-90km/h. Co myślicie o tym? Realne?
Dodam że kupiłem auto już z uszkodzoną skrzynią i nie wiem w jakich okolicznościach ani jak dawno powstała usterka.
Powrót do góry
polaris300

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin
Posiadane auto: LR freelander 2.0 td4 2005 HSE
Piwa: 18/0
Wysłany: Czw 04 Mar 2010, 16:04
Temat postu:

Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


Z tego co piszesz auto jest w uk,wiec nie dziw sie ze angole nie chca ci naprawic skrzyni-oni wszystko wymieniaja na nowe.Mysle ze w polsce szybciej ja naprawisz tylko pytanie czy auto jest tego warte(stan i przebieg).Nie wiem czy skrzynia wytrzyma trase uk-pl ale przez 6 lat robilem ta trasa wiele razy i mysle ze predkosc 80-90km/h to straszna meczarnia(zwlaszcza w Niemczech na dluuugiej autostradzie).Duzo powodzenia bo bedzie ci ono potrzebne.Pozdrawiam
_________________
4 X 4 i kazda droga jest prosta
Powrót do góry
Lokys

Debiutant



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fred TD4 Aut.-omatyczne odsysanie kasy
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 04 Mar 2010, 16:49
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


w tych skrzyniach często siada kosz wyższych biegów - w najgorszym wypadku ciśnienie spada na tyle , że auto staje, ale zwykle zaczyna i kończy się na kłopotach z 5 biegiem(tyle teorii zasłyszanych od praktyków ) - w polsce za naprawę-regenerację-wymiane z gwarancją czy co tam jeszcze konieczne zapłacisz max 4500pln ,a na pewno są jeszcze tańsze firmy- czy warto się przemęczyć musisz już sam ocenić...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Czw 04 Mar 2010, 21:40
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


Nic mu w skrzyni nie siadlo tylko ktos wczesniej chcial sprawdzic stan oleju Very Happy
Odkrecil nie to co trzeba Wink Naprawa nieoplacalna ew. mozna wymienic na inna ,sprawna uzywke.
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Czw 04 Mar 2010, 23:47
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Sprawdzenie stanu/dolanie oleju w automatycznej skrzyni TD4


dokładnie tak.ciekawe czy odkręcający usłyszał piękne metaliczne klik Very Happy
ilez już takich skrzyń widziałem......domorosli majsterkowicze...oszczędzają,sami grzebią a takie są właśnie skutki oszczędności.a skrzynia droga...... Very Happy
bardzo dobrze.za głupotę trzeba płacić
_________________
serwis LR

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne


Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverRange Rover Sport

69 900

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System