Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) Prośba o więcej informacji o Freelanderze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masti

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów wlkp
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 22:53
Temat postu:

Prośba o więcej informacji o Freelanderze


Witam. Jestem nowym na tym forum i przymierzam sie do zakupu freelandera. Mam kilka pytan do was.
Autko mi sie bardzo podoba i jak na nasze drogi i ta zime jest idealne dla mnie,przy czym silnik nie jest az taki duzy jak na terenowke.
Autko spelnia wszytskie moje wymagania ale po przeczytaniu całego forum pare innych stron sie troche wystraszylem kosztow naprawy i cen czesci do auta. Mam pytanie czy to rzeczywiscie sie czesto cos psuje w silnikach ?? jak zobaczylem po ile jest maglownica,reduktor,dyfer,wiskoza to sie wystarszylem.
Autko mi tylko bylo by potrzebne do normalnej i spokojnej jazdy na ryby wyprawy w las itp.
Autko przy normalnym uzytkowaniu tez jest narazone na takie powazne i drogie koszta naprawy ??
Czy jesli posiadacze landerów ktorzy nie uzywaja wyczynowo i ekstremalnie aut to maja mniejsze szanse na drogie naprawy itp.
Mam zamiar kupic freelandera 2000r 1.8 16v.
jak to jest z tym napedem na 4x4. czy jest tak ze mozna jezdzic na napedzie przednim,a w razie potrzeby wlączyc na 4 kolka naped ??
Jestem zielony w temacie Freelanderow.
Wiec jesli możecie to odpowiedzice na moje pytania z gory dziekuje.
Lub odeslijcie mnie do jakiegos ciekawego i mądrego artykulu.


Temat przeniesiony jako nowy.
Powrót do góry
smolar25

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): sanok
Posiadane auto: land rover freelander
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 16 Lut 2010, 12:39
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Prośba o więcej informacji o Freelanderze


Witam
Kolego popatrz sobie na podzespoly innych marek aut terenowych do wszystkich sa drogie czesci takie jak ty wymieniles , nic sie nie psuje od tak. Jak chcesz kupic LRa to dodaj pare stowek i jec do pżadnego warsztatu tam ci wszystko sprawdza LRy maja naped staly 4x4 mozna zdemontowac wal ,wtedy ciagnie {marnie }na przud. Jak chcesz tanie auto w eksploatacji to kup lade nive Laughing Przy zakupe nie daj sobie wcisnac kitu ze wal napedowy jest zdemontowany z powodow ekonomicznych, zazwyczj przy spredazy siagaja waly z tych powodow co wymieniles ty POWODZENIA
Powrót do góry
piotrel

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Audi A4 Avant oraz limuzyna 1.9 TDI 97r /95r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 17 Lut 2010, 09:08
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Prośba o więcej informacji o Freelanderze


Osobiście polecałbym raczej td4, mimo, iz trzeba wydać troszkę więcej pieniędzy. czytając opinie i kierując się wyborem freeladera zauważyłem, ze rzadko ktoś pisze o poważnych naprawach w tych samochodach tj. wyprodukowanych po 2001 roku. Osobiście użytkuję od roku taki wózek i jestem zadowolony, mimo, iż nie jest to wyścigówka to można spokojnie się tym poruszać w trasie i po mieście, szczególnie jak zaleje się paliwo z Shella Very Happy . W tym modelu (td4) można też pokusić sie o podkęcenie silnika w parametrach, gdzie można uzyskać już niezły moment obrotowy i kilkadziesiąt koni więcej. Ale to już jak ktoś tego potrzebuje. Do wypraw na ryby i do lasu nie jest to zupełnie potrzebne. Napewno tak jak pisał przedmówca nalezy dokładnie sprawdzić w warsztacie stan techniczny i działające napędy, gdyż niektórzy myślą, że jest to prawdziwa terenówa i zakatowują te samochody w głębokim terenie.....a później opisują poważne usterki napędu.
_________________
Piotr
Powrót do góry
ankel1

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: L.Freelander 98
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 17 Lut 2010, 17:34
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Prośba o więcej informacji o Freelanderze


Witam.Mam frelka ale mialem tez jeepa grand cheroke.Powiem tyle ze freelander do piet mu nie dorastal.Fakt ze spalanie 5litrow na 100 wieksze ale jesli masz kase proponowalbym wlasnie jeepa.
Powrót do góry
polaris300

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin
Posiadane auto: LR freelander 2.0 td4 2005 HSE
Piwa: 18/0
Wysłany: Sro 17 Lut 2010, 19:23
Temat postu:

Prośba o więcej informacji o Freelanderze


Witam.Nie chcialbym zle ciecie pokierowac ale tez uwazam ze w freelanderach zdecydowanie lepszy jest silnik td4,jezdzilem trzema landkami 1.8 16v 2.0 td obydwa te silniki Rovera sa awaryjne i slabe na ten samochod,teraz mam td4 i jest on o wiele silniejszy(moja opinia),nie zrozum mnie zle nie jest to demon predkosci ale nie po to kupuje sie LR.Mysle ze przed kupnem musisz zwrocic uwage aby wal nie byl zdjety poniewaz robi sie to wtedy jak sie zaczynaja klopoty.Pozdrawiam wszystkich driverow LR.
_________________
4 X 4 i kazda droga jest prosta
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 17 Lut 2010, 19:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ankel1

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: L.Freelander 98
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 17 Lut 2010, 21:56
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Prośba o więcej informacji o Freelanderze


Jesli jednak zdecydujesz sie na landka ferdynanda to zacznij od probnej jazdy.Skrec kola na maxa i przejedz sie powoli dookola.Sluchaj czy dziwnie sie nie zachowuje,jesli nie bedzie zadnych stukow pokow....Ok.Chodzi mi tutaj o naped a dokladnie tylny naped.
Powrót do góry
LANDEK99

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: freelek 5D 2.0 diesel 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 11:29
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Prośba o więcej informacji o Freelanderze


Witam
Radził bym też sprawdzic elektryke : szyber dach , centralny zamek, szybę w bagażniku
Jak poprzednicy pisali nie jest to demon prędkości ale wystarczyło trochę śniegu na ulicy i nie miała szans żadna osobówka
ze mną spod świateł , no chyba że inny LR z mocniejszym silnikiem lub inna 4 napędówka
Jeśli kupisz ANGOLA pamiętaj o nawiewie powietrza i klimie, mogą potem byc problemy z parowaniem szyb. Przy okazji sprawdź czy są wymienione zamki przednich drzwi
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Freelander ) Oceń swoje auto


Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System