Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BOB73

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Land Rover Discovery 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 19:56
Temat postu:

UWAGA !! na Land Rovery…


UWAGA !! na Land Rovery…
W dniu 14.12.09 kupilem poprzez Poznańskiego dealera-firme KARLIK-Land Rovera Discovery 4.Dzien po odbiorze stwierdziłem uszkodzenie mechanizmu zamykania 3 z 4szyb w drzwiach samochodu, o czym niezwłocznie poinformowałem firme KARLIK.
Nie robilem z tego większego problemu bo uwazam ze jakies delikatne niedociągnięcie produkcyjne zawsze może się zdążyć (choc kupując samochod za niemal trzysta tysięcy miałem nadzieje ze takie usterki raczej nie maja miejsca).Ale ok. umówiłem się na naprawe za ok. tydzień…
Niestety,nie dane mi było tyle pojeździć tym autem.
Po 3 dniach od kupna samochodu (slownie: trzech!!) i przejechaniu ok. 700km (slownie: siedemset km)auto uleglo awari (chyba dosc powaznej choc nie jestem mechanikiem i trudno mi to stwierdzic).
Awarii ulegl (wg serwisu Karlik) wtrysk paliwa…No ok. chyba mam pecha pomyślałem ale co,naprawia i pojade dalej….i tu zaczynaja się schody…Dealer,a nawet importer Firma JLR Polska nie posiadaja takiej czesci!!!!!!.....dalej nie będę opisywal calej przeprawy przez meke i cytowal rozmow z firma KARLIK jak również z firma JLR Polska bo szkoda czasu i niejedne inwektywy trzeba by tu przytoczyc,ale mamy 04.01.10 a ja nie mogę korzystac z samochodu za który place leasing,nie mogę zarabiac pieniędzy bo samochod jest mi potrzebny do prowadzenia działalności (mam klientow w calej Polsce),firma Karlik nie potrafi mi odpowiedziec na kiedy otrzymaja czesc i naprawia mi auto a mila pani w firmie JLR Polska informuje mnie ze nie jestem partnerem do rozmow z nimi!! i mam dowiadywac się u dealera czyli w firmie KARLIK…….KOMPLETNA KPINA Z KLIENTA!!
Srednio co 2-3 lata zmieniam samochody i miałem już rozne marki i z takim traktowaniem jeszcze się nie spotkalem!!!
Kupujac Land Rovera musisz liczyc się w 100% z powiedzenie ,KUP A DALEJ MARTW SIĘ SAM !!
….Konczac ten wywod chciałem podkreślić ze Land Rover Discovery 4 to naprawde ladnie wykończone i bardzo wygodne auto ale obsluga importera - PONIZEJ JAKIEJKOLWIEK KRYTYKI!!!!!
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 20:30
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


W normalnym kraju dostal bys auto zastepcze o podobnym standardzie a wydaje mi sie ze powinienes wadliwy egzemplaz oddac i dostac drogi .
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 20:30
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


no ipo co sie podniecasz tak?podaj dokładnie co się zesrało jakiej części potrzebujesz to pomyślimy
_________________
serwis LR

Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 20:35
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


w poznaniu niema prawnika ktory w takiej sytuacji zapozna sie z zawarta umowa leasingowa i wykona odpowiednie kroki Question po pierwsze mozesz prawdopodobnie odstapic od umowy jezeli niesa wstanie polubownie wybrnac z tej sytuacji,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 13:40
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


Bob zasięgnąłem lekko języka w Twojej sprawie.kłamiesz kolego lub mówiąc oględniej mijasz się z prawdą.wiesz o tym więc może wyedytuj posta?
_________________
serwis LR

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 13:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rysul

Dyskutant



Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: LR freelander 1.8, bmw 320d
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 20:17
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


Znajomy miał taki sam problem ale z Range Roverem, kupił nowego z 2008r. I w pewnym momencie napęd na tył przestał ciągnąć, zadzwonił do firmy która mu to auto sprzedała i nie dosyć że przyjechali lawetą po auto to za 6h przyjechali z nowym autem, wysłali list z przeprosinami i wszystkie części na przeglądzie wymienili mu za darmo w ramach rekompensaty - chociaż wyniosły one tylko 50zł lub coś ok tego bo jakiś czujnik odpadł i żarówki były jakieś niestabilne. Odpukać chłopina jeździ do teraz Range Roverem i nic się nie dzieje, ja swojego freelandera kupiłem u tego samego importera i nie dosyć że mam u nich rabat na części to jeszcze z każdym problemem dzwonie do nich i jeśli się uda to telefonicznie mi to wytłumaczą i sam naprawie a jeśli coś większego się zdarzy tak jak ostatnio wymiana silnika i planowanie głowicy, to zabierają mi auto (za lawete płace ok 50zł) i naprawiają, potem przyjeżdża auto na lawecie z kosztorysem, za ok. 2h przyjeżdża przedstawiciel importera firmowym Range Roverem Sport i z nim się rozliczam, zaj... miła i wyrozumiała obsługa. Więc coś mi nie pasuje w Twoim przypadku BOB, żeby cie olali przy aucie za 300 000zł to mi coś nie pasuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
BOB73

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Land Rover Discovery 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 23:11
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


kolego "slawek1".podaj choc jeden powod dlaczego mialbym klamac!!!...
myslisz ze nie mam co robic tylko siedziec przd kompem i wymyslac niestworzone historie?...czy masz jakis interes zeby tuszowac takie historie?........
nota bene dzis otrzymalem info z Karlika ze prawdopodobnie moja czesc do samochodu dojedzie za ok 2tyg!!!!...a juz prawie 3 tyg czekam,czyli kupujesz Land Rovera jezdzisz 3 dni i 5 tygodni czekasz na naprawe,uwazasz ze to jest ok?!....ja uwazam ze to KPINA!!!...
Pan z firmy KARLIK zaoferowal mi dzisiaj auto zastepcze,jakiegos wytrzepanego Golfa...kupuje auto za 300 000 dostaje Golfa za 30 000.
chyba sie dzis upije ze szczescia:-)
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 23:22
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


nie mam zamiaru się z Tobą spierać.znam dokładnie historie Twojego auta
_________________
serwis LR

Powrót do góry
BOB73

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Land Rover Discovery 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 23:35
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


no to opisuj,chetnie dowiem sie moze czegos czego nie wiem....smialo...
....z drugiej strony skoro tak dobrze znasz moj problem z Discovery to pewnie wiesz rowniez co dokladnie sie popsulo i moze mozesz zalatwic taka czesc w miare sprawnie i szybko!!! (chetnie rzucilbym im w twarz tym wtryskiem i oznajmil ze sa ofermami a nie autoryzowanym servisem)...
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 00:45
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


nie na wszystko serwis ma wpływ.warszawa robi co może ale oni też mają ograniczone pole działania bo wtrysk idzie z anglii.ja mogę pomóc ale warszawie żebyś miał szybciej.na chwilę obecną daja radę sami więc nie widze powodu do mieszania się.cierpliwości.trafiłeś na przełom roku,nowe auto w sensie nowy typ silnika nie wszystkie stany magazynowe w anglii są przygotowane.autko masz fajowe bo nowy TDV6 lata pięknie.mnie oczarował od pierwszej przejażdżki.czas oczekiwania na auto wykorzystaj na studiowanie instrukcji obsługi.na przykład jak sprawdzić poziom oleju bo bagnetu tam nie masz Very Happy zastąpiono przez czujnik ultradzwiękowy Very Happy
_________________
serwis LR

Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 21:58
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


jak pracowałem w serwisie
to terminu naprawy gwarancyjnej pilowano uważnie od szefa serwisu , kierownika zmiany ,mistrza do mechanika
jak na czas nie było częsci to szedł cały zespół lub demontaż z nówki ,

było na to DWA tygodnie , pózniej już całe nowe auto
a była to włoska popularna marka i na zakup auta CZEKALO się pare miesiecy nawet za Odrą
nie znam warunków gwarancji LR i Jaguara , ale w tydzień mozna wysłac samolot na wyspy nawet z Indii
pozdrawiam
Powrót do góry
BOB73

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Land Rover Discovery 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 00:11
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


slawek1 napisał:
nie na wszystko serwis ma wpływ.warszawa robi co może ale oni też mają ograniczone pole działania bo wtrysk idzie z anglii.ja mogę pomóc ale warszawie żebyś miał szybciej.na chwilę obecną daja radę sami więc nie widze powodu do mieszania się.cierpliwości.trafiłeś na przełom roku,nowe auto w sensie nowy typ silnika nie wszystkie stany magazynowe w anglii są przygotowane.autko masz fajowe bo nowy TDV6 lata pięknie.mnie oczarował od pierwszej przejażdżki.czas oczekiwania na auto wykorzystaj na studiowanie instrukcji obsługi.na przykład jak sprawdzić poziom oleju bo bagnetu tam nie masz Very Happy zastąpiono przez czujnik ultradzwiękowy Very Happy

...noo kolego,prosze tylko zebys czytal ze zrozumieniem!.Czy ja napisalem ze auto jest do bani?NIE!,napisalem ze to fajny i wygodny samochod,(choc po 3 dniach uzytkowania to ciezko wypowiadac sie na temat zalet i ewentualnych wad)...mam natomias olbrzymie pretensje do importera i firmy Karlik!!...
po 1 ich zas....m obowiazkiem jest posiadac czesci do samochodow ktore importuja i sprzedaja...
po 2 jesli juz ich nie maja to powinni zadbac o klienta i zapewnic mu auto zastepcze o tym samym standardzie...
.......
co mnie obchodzi ze to nowy model?,co mnie obchodzi ze to przelom roku?!.. taka czesc mozna w ciagu 2-3 dni sciagnac z UK !!....wspolpracuje z hiszpanami i wlasnie zapomnieli mi czegos zaladowac na samochod,w poniedziałek poinformowalem ich o tym,we wtorek rano wyslali to do mnie TNT i dzis już do mnie przesylka dotarla!24h!!...TYLKO TRZEBA CHCIEĆ!!...a tez moglem powiedziec swojemu klientowi ze ma poczekac 5 tygodni a załatwiłem to w 3 dni………..a pan w firmie Karlik mnie informuje ze moze dzis lub jutro czesc bedzie wyslana z UK,pojdzie 4-5 dni do warszawy,zanim z warszawy wyjdzie to nst 2 dni i znow 2-3 dni zanim bedzie w poznaniu, KOSZMAR!....mamy XXI w....trzeba tylko chciec obsluzyc przyzwoicie klienta….
Powrót do góry
Fux

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Forester
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 23:22
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) UWAGA !! na Land Rovery…


No i co dalej?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto


Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System