Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszgsxrk7

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połczyn-Zdrój
Posiadane auto: land rover discvery
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 22:23
Temat postu:

schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


witam wszystkich ! potrzebuje schematu podłączenia komputera sterującego silnikiem dlatego ,że robię przekładke tego silnika do renger rovera z 87r i mam problem z podłączeniem tego komputera do instalacji oryginalnej z rengera a tam pierwotnie występował silnik 3,9 V8 benzyna
Proszę o pomoc
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 23:14
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


Dokladny model tego dyskacza , a przekladasz do RANGE ROVERA.
RANGER to model forda Exclamation
Powrót do góry
lukaszgsxrk7

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połczyn-Zdrój
Posiadane auto: land rover discvery
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 22:37
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


przekładam do ranger rovera i potrzebuje dokladnie nie schematu elektrycznego podłączenia samego kompa do wiązki tylko schematu kostek kture wpinają się z wiązki silnika do wiązki elektrycznej wewnątrz kabiny to jest dla mnie ważniejsze bo mam już włożony cały silnik z instalacja i z komputerem tylko teraz muszę podłączy tą wiązkę do głównej wiązki w kabinie i mam dylemat bo w oryginalnej instalacji (od benzyny)w tej kostce jest tylko 7 kabli a w nowej instalacji (diesel) jest tych kabli coś koło 17 i nie wiem jak je podłączyc Zeby odpalic ten samochód było u mnie jużkilku ekektryków samochodowych i wszyscy się wystraszyli a ja muszę to zrodic Mick pisząc dyskacza masz na myśli kompa czy samochód?
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 23:12
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


Dyskacz- Discovery.
Zle zadalem pytanie ,rozumiem ze zasadzasz silnik 300 tdi to strego RANGE ROVERA (zapamietaj nazwe i pisz ja poprawnie!)
gdzie byla 3,5 litra benzyna.
Pytanie 1 - z jaka skrzynia masz spiety silnik w Range Roverze ,model poprosze.
Pytanie 2 - z jakiego modelu discovery pochodzi silnik i z jaka skrzynia byl spiety?
Powrót do góry
lukaszgsxrk7

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połczyn-Zdrój
Posiadane auto: land rover discvery
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 23:28
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


RANGE ROVERA miał jednostkę 3,9 v8
skrzynia w range roverze to komplet oryginalny przełożony razem z silnikiem diesla całośc model mogę podac dopiero jutro
disco z roku 97 wersja angielska czy oto pytasz czy coś jeszcze?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 23:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 23:53
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


Skrzynia od Discovery komplet z silnikiem OK
Manual czy automat?
Powrót do góry
lukaszgsxrk7

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połczyn-Zdrój
Posiadane auto: land rover discvery
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 23:57
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


automat
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 01:46
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


To zmien pompe wtryskowa od manuala ,[cenzura] ECU czyli komputer a potem lec po kabelkach od czujnika do zegara . Z reduktora wykrec czujnik predkosciomierza bo na zwykla linke masz budzik .Ze zwykla pompa mozesz posuwac sie krok po kroku jesli chodzi o instalacje ,ze sterowana elektronicznie nieogarniesz.
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 01:47
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


[cenzura] = wyp ierdol
Powrót do góry
lukaszgsxrk7

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połczyn-Zdrój
Posiadane auto: land rover discvery
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 15:56
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


predkościomież jest na kabelki w starej i nowej skrzyni więc nie ma linki i nie ma problemuale problem jest z kompem dlaczego piszesz ze nieogarne przeciż to są tylko kabelki itrzeba wiedziec do kturego podac prąd itd. ten samochód musi miec oryginalny osprzęt bo jest to wóz dla maniaka kolekcjonera i tego typu przekładki nie mogą miec miejsca. ja mam tego disco z kturego wyjmowałem silnik z całą instalacją elektryczną i może dobrym rozwiązaniem było by przełożenie całej instalacji ale znowu pojawia się problem podłączenia zegarów więc jeśli masz jeszcze jakieś pomysły to pisz bo ja nie mam juz pojęcia ale z tym podłączeniem to jak byś miał taki schemat to mógłbym spróbowa bo do odważnych świat należy
Powrót do góry
lukaszgsxrk7

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połczyn-Zdrój
Posiadane auto: land rover discvery
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 16:04
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


jeszcze jedno pedał gazu i ten nastawnik od sterowania pompą co jest zespolony z pedałem też przełożylem i podpiełem do instalacji i z podpięc to zrobiłem wszystko oprucz tego właśnie głównego podłączenia wiązki poza tym to już wszystko gra zostało mi tylko podpiąc ecu odpalic i w drogę[/code]
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 18:12
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


jezeli chcesz w ten sposob to prosze bardzo ,dobra wiadomosc dla Ciebie jest taka ze byly R/R w tej budzie z stym silnikiem i z ta sana skrzynia .Deske rozdzielcza troszke zmordenizowali ale to malo istotne. Ostatni wypust w 1994 roku.
Abys wszystko ogarnol powinienes nabyc takie dwie ksiazki ,znajdziesz tam wiele bardzo istotnych informacji no i potrzebne schematy.

http://cgi.ebay.co.uk/HAYNES-LAND-ROVER-DISCOVERY-G-S-NEW-MANUAL_W0QQitemZ120448783467QQcmdZViewItemQQptZUK_CarParts_Vehicles_Manuals_Litterature_ET?hash=item1c0b4e946b#shId

http://cgi.ebay.co.uk/FREE-P-P-UK-RANGE-ROVER-NEW-HAYNES-RESTORATION-MANUAL_W0QQitemZ390113817536QQcmdZViewItemQQptZUK_CarParts_Vehicles_Manuals_Litterature_ET?hash=item5ad49873c0#shId
Powrót do góry
lukaszgsxrk7

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połczyn-Zdrój
Posiadane auto: land rover discvery
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 21:10
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


O ile mi widomo RR miał silnik diesla ale o pojemności 2,4 D i był sterowany pompą manualną i teraz nie wiem czy się myle czy ludzie z kturymi rozmawialem wprowadzili mnie w błąd bo jeżeli jest tak jak piszesz to był bym w domu i znalazł bym przy odrobinie szczęscia taką instalacje a jeżeli tak nie jest to musze kupic te ksiżki i zadziałac ale po angielsku to też za wiele nie powojuje. Gdybyś miał jeszcze jakieś pomysły to pisz i dzięki za te linki Smile
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 21:26
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


Owszem byly wypuszczane bardzo awaryjne diesle VM 2,4 ale nie biez tego nawet pod uwage.
Zeby nie byc goloslownym
http://landrover-exchange.com/Range-Rover-300tdi-vogue-se-22030701.html
Schematy w tych ksiazkach sa bardzo fajnie i czytelnie rozrysowane i bedziesz widzial co jest co jak na dloni poprostu je porownujac.
Jesli chodzi o jezyk - na nauke nigdy nie jest za puzno Wink
Powrót do góry
lukaszgsxrk7

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połczyn-Zdrój
Posiadane auto: land rover discvery
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 21:51
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) schemat podłączenia komputera w discovery 2,5 tdi 97r.


Mick a ty nie masz tych schematów bo opisujesz je tak jakbyś miał je przed oczami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne


Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System