Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michalmiko

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Góry
Posiadane auto: Land Rover Freelander
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 21:25
Temat postu:

Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Witam!
Mam na imię Michał, i od dziś jestem posiadaczem Land Rovera Freelandera 2.0 TDI
Mam dwa problemy:

Pierwszy: Tylna szyba (bagażnika) nie działa, naciskając przycisk od opuszczania, słychać takie "pyk" a szyba się nie opuszcza, przy naciskaniu przycisku podnoszenia nie ma żadnych odgłosów. Przy otwieraniu drzwi szyba się nie opuszcza (jeżdżę z uchyloną Confused)

Drugi problem: Podczas jazdy występują stuki z podwozia, mało odczuwalne podczas przyspieszania oraz płynnej jazdy, narastają podczas zwalniania, a najbardziej to przy prędkości około 20km/h i obrotach około 2tys. (nie pamiętam dokładnie) przy dojeżdżaniu np. do skrzyżowania - wtedy są takie ze 3-4 uderzenia mniej więcej pod fotelem kierowcy. Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się, że to coś z amortyzacją układu wydechowego (w końcu to diesel).
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Smile.
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 21:45
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Jezeli chodzi o szybe to zacznij od bezpiecznikow ,jezeli sa w pozadku to bedzie wiekszy wydatek Wink
Stuki z pod podlogi - moze byc kilka powodow .
Do sprawdzenia :
- poduszki dyfra .
- lozyska podporowe walu napedowego .
- lacznik stabilizujacy ,od przekladni do lawy pod silnikiem (bardzo wazne jezeli bedzie niedokrecony lub wybity przedni przegub walu ulegnie zniszczeniu)
Powrót do góry
vikoland

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA WE
Posiadane auto: LAND ROVER FREELANDER 2,0 TD
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 12:10
Temat postu:

Re: Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Sprawdż łączniki drążka stabilizatora. Stań przy przednim kole i zacznij bujać budą. Dość zdecydowanie. Jeżeli usłyszysz stuki to na pewno łączniki.
Jeżeli nic nie słyszysz, musisz wjechać na szarpaki na stacje diagnostyczną.
Powrót do góry
michalmiko

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Góry
Posiadane auto: Land Rover Freelander
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 14:21
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
Odnośnie stuków to występują również podczas skręcania, czyli możliwe, że coś jest nie tak z półosiami? Czy można tak jeździć, czy to może być groźne?
Jeżeli chodzi o tylną szybę, to odkręciłem osłonę drzwi i leżał tam pancerz ze sprężynką (zaraz zrobię zdjęcie). Podczas gdy otwieram drzwi, słychać, że silniczek od szyby pracuje około 8 sekund (!)
Przepraszam, że zadam dwa pytanie niezwiązane z tematem, ale strasznie mnie one drączą:
1. Gdzie są umieszczone czujniki ultradźwiękowe od alarmu? Nigdzie ich nie widzę, ruszałem się w samochodzie i nic, żadnej reakcji alarmu.
2. Szyberdach podczas otwierania/zamykania strasznie trzeszczy, jakby jakieś tryby przeskakiwały i trzeba go domykać ręką.

P.s. Bujałem samochodem jak radziliście, nie ma żadnych stuków, słychać tylko teleskopy.



Powrót do góry
Legion1349

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Land Rover Freelander 2.0 xdi `99
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 15:09
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


co wy gadacie te stuki pochodzą od tylnego dyfra a nie od łączników Neutral stuki ewidentnie pochodzą z okolic tylnego dyfra. Było już kiedyś o tym na forum, wkleję dwie wypowiedzi (tej samej osoby): "Witajcie.Dzisiaj wyjechałem od mechanika ponieważ przy skręcie stukało mi coś w okolicach tylnego mostu.Odkreciliśmy wał napedowy od tylnego mostu aby dokrecić śrube wałka atakującego ale nie było tam luzu.Co moze być za przyczyna stukania,łożyska?Nie wiem tez jak jest z olejem do tylnego dyfra,odkreciliśmy srubę niby wlewu.....na śrubie było troszkę opiłków.Czyzby dyfer" i druga wyjaśniająca przyczynę: "Witam raz jeszcze.Zauważyłem że nikt nie odpisuje.....Zauważyłem też że wiele osób ma też taki sam problem.Dyferek jest drogi więc opiszę co było u mnie.Mechanik odkręcił dekielek od dyferka i okazało się że jest luz na łożyskach.Sprawę załatwiło wytoczenie dwóch profilków aby zlikwidować luz na łożyskach.To wszystko.Cała sprawa zamyka się w 50 zł.Przy okazji wymiana oleju w dyfrze i wszystko cyka.Żadne poduszki dyfra ani łozyska" mam nadzieję że Wam to pomoże.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 15:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 19:38
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Michalmiko okresl prosze jakiego rodzaju sa to stuki ,poloski bardzo charakterystycznie strzelaja podczas wolnej jazdy na maksymalnie skreconych kolach .
Czy te stuki to jest cos takiego jak by ktos piescia rytmicznie bil w podloge ?
Powrót do góry
michalmiko

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Góry
Posiadane auto: Land Rover Freelander
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 22:20
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Bardzo ciężko mi to ocenić, autko mam od wczoraj i tak:
Jeden rodzaj stuków występuje podczas zakręcania przy małej prędkości i mocno skęconych kołach, im szybciej, tym bardziej wydaje mi się, że słabiej słychać. Możliwe, że to właśnie półosie. Można z tym jeszcze jeździć?
Drugi rodzaj stuków występuje, tak jak już pisałem podczas zwalniania, w kabinie również słychać huczenie podczas jazdy.
Na jutro udało mi się umówić do mechanika na sprawdzenie co to może być oraz zmianę oleju w silniku (może też w skrzyni biegów oraz dyfrze, jak starczy czasu).
Bardzo prosił bym jeszcze o odpowiedź na pytania:
1. Gdzie są umieszczone czujniki ultradźwiękowe od alarmu? Nigdzie ich nie widzę, ruszałem się w samochodzie i nic, żadnej reakcji alarmu.
2. Szyberdach podczas otwierania/zamykania strasznie trzeszczy, jakby jakieś tryby przeskakiwały i trzeba go domykać ręką.
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 22:38
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Z szybrem radze pojechac do fachmana niech przeczysci nasmaryje ,bo pewnego razu sie nie zamknie i bedzie muka .
Jesli chodzi o stukanie to jezeli to jest cos w rodzaju strzelania przy skreconych kolach i delikatnie przenosi sie na kierownice to koncza sie przeguby ,lepiej wymienic im szybciej tym lepiej.
Chuczenie to normalka w tych autach ,podczas jazdy sa glosne ,taki ich urok.
Niech mechanik sprwdzi gumy w lozyskach podporowych walu i poduszki mocujace dyfer tylny do lawy. Wystarczy go sprobowac podniesc do gory reka ,jak wyraznie bedzie sie unosil to znaczy ze ktoras z poduszek jest zerwana i trzeba wymienic .No i przy okazji niech sprwadzi "wiskoze" na wale czy nie zapieczona ,wlasciwie to najwazniejsza rzecz w ukladzie napedowym tego auta. Jak to sprzeglo bedzie zrypane to przy dalszej eksploatacji bedzieniszczyc dyfer i przekladnie katowa ze o przyspieszonym zurzyciu opon nie wspomne Wink
Powrót do góry
vikoland

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA WE
Posiadane auto: LAND ROVER FREELANDER 2,0 TD
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 19:30
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


1. Czujników ultradżwiękowych nie ma. Centralkę autoalarmu masz pod pokrywą deski rozdzielczej.
2. Co do szyberdachu to masz uszkodzony plastikowe kółko zębate. Producent chyba przewidział takie usterki, bo wykonane jest specjalne nacięcie pod płaski śrubokręt w celu domykania ręcznego szyberdachu. Musisz wymienić cały zespół napędowy. Cena ok. 1100,00zł, lub szukać na Allegro używanych. Cena 250 - 400 zł. Powodzenia w demontażu i montażu.
Powrót do góry
Legion1349

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Land Rover Freelander 2.0 xdi `99
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 19:33
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


wiskoze sam sobie może sprawdzić, jeśli jest sklejona to nie za wesoło, najprawdopodobniej wtedy tez przekładnia kątowa będzie się kończyć. Sprawdź sobie czy nie masz luzów na wyjściu z przekładni kątowej oraz na wejściu do tylnego dyfra, a te stuki to albo trzeba dokręcić śrubę wałka atakującego tylnego dyfra lub luz na jego łożyskach.
Powrót do góry
gadu-gadu
michalmiko

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Góry
Posiadane auto: Land Rover Freelander
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 21:00
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Byłem dziś u mechanika i tak:
Oleje zmienione (sinik, skrzynia biegów, dyfer tylny), uzupełniony smar w przegubach oraz (niewiem jak to się nazywa) chyba dyfrze przednim (obok katalizatora). Gumy na których zamontowany jest układ wydechowy również wymienione.
Zawieszenie jest w porządku, podwozie jest w bardzo dobrym stanie.
Niestety stuki dalej występują Sad Najgorze jest jak się zwalnia, szczególnie jak się jedzie na sprzęgle Embarassed to jest takie mocne mniej więcej pod fotelem kierowcy "du du du du du du du".
Jutro jeszcze podjadę wyważyć koła, ale to co pisałem powyżej napewno nie jest od kół.
Odnośnie alarmu dzięki za informację, jeżeli chodzi o szyberdach, to to awaryjne zamknięcie polega na tym, że kręcę płaskim śrubokrętem i dach się zamyka? Gdzie ono się dokładnie znajduje?
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 21:47
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


michalmiko napisał:

Niestety stuki dalej występują Sad Najgorze jest jak się zwalnia, szczególnie jak się jedzie na sprzęgle Embarassed to jest takie mocne mniej więcej pod fotelem kierowcy "du du du du du du du".


Dobra nie mam wiecej pytan ,wiskoza odmawia posluszenstwa .Bedziesz mial wydatek Wink
Powrót do góry
michalmiko

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Góry
Posiadane auto: Land Rover Freelander
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 22:45
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Aha, no to fajnie Sad.
Samochód ma 180tys. olej w dyfrach chyba nie był od początku zmieniany, aż do dziś.
Czy można tak jeździć z tą wiskozą? W tym stanie zrobię max. 5 tysięcy km.
Z tego co rozumiem wiskoza odpowiada za dołączenie się tylnego napędu w razie potrzeby, czy chodzi o rozdzielanie momentu obrotowego na osie?
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 23:13
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Sprawa wyglada nastepujaco w skrocie,sprzeglo wiskozowe jest odpowiedzialne za wyrownywanie obrotow kol przedniej osi w stosunku do kol osi tylnej .
Naped na obie osie we freelanderze zalaczony jest caly czas i nie ma (teoretycznie) mozliwosci go rozlaczyc .Wiadomo ze kazde kolo w czasie jazdy kreci sie z rozna predkoscia (rozne srednice ,inny promien zataczany podczas zakretow ,itp.)Na osi (przedniej lub tylnej) za wyrownanie predkosci obrotowych odpowiedzialny jest dyferencjal natomiast miedzy osiami nie ma dyfra.,wiec aby nie komplikowac sprawy konstrukyor zastosowal sprzeglo wiskozowe aby zniwelowac powstale naprezenia pomiedzy wspolpracujacymi elementami .
Tak zbudowane jest sprzeglo wiskozowe

Prawdopodobnie u Ciebie jeszcze nie jest kompletnie zastane ale dopiero zaczyna sie "zacierac" (czesta wada we freelanderach) i w momencie skrecania ,chamowania silnikiem czy rozpedzania sie bardzo duza energia skupia sie na tym elemencie i wal napedowy zaczyna przenosic duze naprezenia .Wlasnie takie zjawisko powoduje ze centralna czesc walu ,gdzie wbudowane jest visco zaczyna unosic sie gora - dol na tyle na ile pozwola mu gumy na lozyskach podporowych a sila jest na tyle duza ze wywoluje rytmiczne stukanie w centralnej czesci podlogi .
Tak moga wygladac lozyska jak sie nie dopilnuje kilku spraw lub niedoswiadczony mechanik zabierze sie do roboty
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
michalmiko

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Góry
Posiadane auto: Land Rover Freelander
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 23:41
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z tylną szybą oraz bicie z podwozia


Dzięki serdeczne za szczegółowe wyjaśnienie.
Rozumiem, że tego sprzęgła nie da się uratować, i trzeba będzie je wymienić, ale jeszcze trochę mogę na nim pojeździć?
Mimo tych kilku usterek Freelander jest świetny bez dwóch zdań Smile.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne


Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover Sport

69 900

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System