Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) chcę kupić freelander disel ok 2000r na co zwrucić uwagę



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gadula85

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: rower
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 16:45
Temat postu:

chcę kupić freelander disel ok 2000r na co zwrucić uwagę


witam nigdy nie miałem samochodu z napędem na 4 koła . Chcę kupić to auto na ryby w góry zimą i na trasy. Jeździłem już takim z 1998r. diesel 100km. gość mówił że on pali ok 8 litrów w mieście ale jeździ wolno. w tym aucie zdziwiło mnie że nie dymił wcale. karoseria ok biegi wchodziły dobrze lecz piątka coś ciężko. Czy to normalne?a i duże luzy miał na dźwigni zmiany biegów. Na co mam zwrócić uwagę przy zakupie?
z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
polles

Debiutant



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Freelander 2,0 1998
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 19:27
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) chcę kupić freelander disel ok 2000r na co zwrucić uwagę


Osobiscie uzywam takiego Ladka i zeczywiscie nie przekroczyl magicznej liczby 8 litrow ropy. Jeżeli jestes bardzo zainteresowany zakupem takiego auta to możemy sie dogadac poniewaz mysle kupic cos mlodszego.
Land Rover Freelander 1998, 2,0TD, przebieg ok. 160 000 km.
Powrót do góry
gadu-gadu
Legion1349

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Land Rover Freelander 2.0 xdi `99
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 20:11
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) chcę kupić freelander disel ok 2000r na co zwrucić uwagę


zwróć uwagę czy wiskoza nie jest sklejona i czy przekładnia kątowa nie chyli się ku upadkowi, zobacz czy działa mechanizm tylnej szyby, klima (o ile ma) i wszystko inne co się da, zobacz czy z dyfra i z mostu nic nie cieknie, czy silnik równo chodzi. A w ogóle to się przejedź i zastanów czy masz na tyle kasy/czasu/samozaparcia żeby ciągle przy nim grzebać Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrel

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Audi A4 Avant oraz limuzyna 1.9 TDI 97r /95r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 28 Wrz 2009, 19:00
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) chcę kupić freelander disel ok 2000r na co zwrucić uwagę


Jeżeli masz taka możliwość wybież model o rok młodszy czyli 2001 z silnikiem BMW oznaczony jako td4. jest on technicznie lepszy od poprzednika, choć w moim spalanie po mieście nie spadło poniżej 9 litrów, ale za to lepsze osiągi i kultura pracy silnika
_________________
Piotr
Powrót do góry
Legion1349

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Land Rover Freelander 2.0 xdi `99
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 29 Wrz 2009, 10:07
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) chcę kupić freelander disel ok 2000r na co zwrucić uwagę


piotrel napisał:
Jeżeli masz taka możliwość wybież model o rok młodszy czyli 2001 z silnikiem BMW oznaczony jako td4. jest on technicznie lepszy od poprzednika, choć w moim spalanie po mieście nie spadło poniżej 9 litrów, ale za to lepsze osiągi i kultura pracy silnika
co ma technicznie lepszego? poza niby poprawionym reduktorem? co rozumiesz pod pojęciem lepszej kultury pracy? dodaj jeszcze że cały osprzęt do silników bmw jest o wiele droższy niż do rovera Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 29 Wrz 2009, 10:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piotrel

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Audi A4 Avant oraz limuzyna 1.9 TDI 97r /95r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 29 Wrz 2009, 20:04
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) chcę kupić freelander disel ok 2000r na co zwrucić uwagę


sam silnik jest o wiele bardziej konstrukcyjnie zaawansowany gdyz jest tam zastosowanu układ common raile, który obecnie stosowany jest w większości nowych samochodów z silnikiem diesla. Przekłada się to na moment obrotowy i konie mechaniczne co przy tych gabarytach nie jest bez znaczenia. kulturą pracy okresla się jak pracuje silnik tj. czy jest elastyczniejszy w w szczególności cichszy . ponadto jak widzę, ze sie nie orientujesz to od 2001 roku poza lepszym reduktorem, tylnym mostem, zmieniono również chamulce, oraz system klimatyzacji. Zapraszam do lektury o tym modelu i opinii uzytkowników, z których znacząco widac mniejszą usterkowość właśnie w tych samochodach.......co nie znaczy, że poprzednik był całkowicie do bani, tylko moim zdaniem td4 jest lepszy, choc tak jak wspomniano osprzęt napewno jest droższy, ale wybór zawsze nalezy do kupującego
_________________
Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne


Land RoverRange Rover Sport

69 900

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System