Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maniek_OSL D3

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: LR Discovery 3 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Maj 2018, 15:30
Temat postu:

Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


Witam. Problem z moim LR D3 polega na nieregularnym przechodzeniu auta w tryb awaryjny w trakcie jady. Problem pojawia sie najczesciej na goracym silniku, przy roznych predkosciach, czasami bardzo czesto (kilkanascie razy dziennie a czasami rzadko a nawet bardzo rzadko. W zimie bywalo ze calymi tygodniami bylo OK. Po pojawieniu sie bledu auto traci moc, przechodzi w tryb awaryjny i po kolei wywala kolejne bledy typu: blad skrzyni biegow, blad programow specjanych, blad zawieszenia pneumatycznego itd... Po zatrzymaniu sie, wylaczeniu zaplonu i ponownym wlaczeniu wszystko wraca do normy. Czesto zdaza sie ze blad wyskakuje znowu po przejechaniu kilkuset metrow i znowu resecik i znowu wsystko OK... itd itd... Walcze juz z tym problemem od ponad roku, jak i rowniez kilka warsztatow oraz serwisow w Polsce i za granica nie potrafilo postawic jednoznacznej diagnozy... Sad. Kilkakrotnie pojawil sie blad niskiego cisnienia na pompie wtryskowej i dwoch fachowcow od LR polecalo jej wymiane. Kolejny warstat wymienil pomce paliwa w baku ze sterownikiem. Problemu to nie rozwiazalo, jednak nie pojawia sie juz blad niskiego cisnienia na pompie. Wszystkie bledy po zczytaniu dotycza bledu komunikacji z poszczegolnymi modulami. Mial ktos z Was podobne historie? POMOCY!!!
Powrót do góry
Adigorn

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk i poza.....
Posiadane auto: Brak
Piwa: 41/0
Wysłany: Nie 06 Maj 2018, 22:29
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


napisz na priv
_________________
The old rangies do not go mad, thay mad go
Powrót do góry
munshun

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: land rover disco 3 tdv6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Maj 2019, 23:44
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


Mam niemal identyczny problem jak kolega, który założył temat. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co to może być, to bardzo prosiłbym o pomoc.
Powrót do góry
Karoles

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Disco 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Maj 2019, 09:06
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


a jakies konkretne kody usterek ??
moze wiazka gdzies jest uszkodzona ?
jestem z wrocka mozna sie np umowic i obadac
Powrót do góry
highlander2912

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Targ
Posiadane auto: Discovery IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 21:05
Temat postu:

Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


A we Wrocku to do kogo można się zwrócić jeżeli chodzi o diagnostykę?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Maj 2019, 21:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
LandSpec

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Cze 2019, 17:59
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


Skontaktuj się z nietypowy warsztat na Fb .
_________________
Nietypowy Warsztat LRJ-mechatronika
nietypowywarsztat.pl
797014069
Powrót do góry
ladny

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: discovery3 se 2,7 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Sie 2019, 09:49
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


Witam, mam od kilku tygodni identyczny problem / discovery 3 2.7 2008 / zapalają się kontrolki wszystkich systemów skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i wszystko się resetuje po ponownym odpaleniu. Czy może mieć to związek z poziomem oleju w skrzyni ? Jeśli ktoś ma rozwiązanie proszę o info
Powrót do góry
Kondzio_92

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Land Rover Discovery 2.5TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Paź 2019, 18:11
Temat postu:

Problem z odpalaniem Samochodu. Tryb Awaryjny


Witam Panowie,

Posiadam Auto jakim jest Land Rover Discovery II z silnikiem 2.5 TD.

Ostatnio w moim aucie pojawił się problem natury technicznej typu:

Na zimnym silniku auto ciężko pali a gdy już załapie to na desce rozdzielczej pojawia się komunikat dwóch mrygających na zielono kółek zębatych z napisami M oraz S.
Auto tak jak by nie widziało biegu neutralnego ale mi jako laikowi w tych sprawach ciężko cokolwiek stwierdzić.
NIe wiem od czego zacząć aby zabrać się za naprawę. Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem i go rozwiązał. Byłbym bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź.
Powrót do góry
ladny

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: discovery3 se 2,7 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Paź 2019, 23:11
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


[quote="ladny"]Witam, mam od kilku tygodni identyczny problem / discovery 3 2.7 2008 / zapalają się kontrolki wszystkich systemów skrzynia przechodzi w tryb awaryjny i wszystko się resetuje po ponownym odpaleniu. Czy może mieć to związek z poziomem oleju w skrzyni ? Jeśli ktoś ma rozwiązanie proszę o info[/quote]

Problem rozwiązany winne zegary a dokładnie zimny lut procesora
Powrót do góry
highlander29

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: SLK R170
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Sty 2020, 23:10
Temat postu:

Re: Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


highlander2912 napisał:
A we Wrocku to do kogo można się zwrócić jeżeli chodzi o diagnostykę?


Miałem podobny problem, który wydaje się być rozwiązany. Problem był trudny do zdiagnozowania, bo w autoryzowanym serwisie, po podpięciu do komputera wszystko było ok. Mogli zczytać ostatni błąd , ale nie nie dało się ustalić co go wywoływało. Z tego względu jeździli ponad 150 km po okolicy z podpiętym komputerem ale podczas testu błąd nie wyskoczył, samochód chodził normalnie. Zrobiłem proste rzeczy, które mi zasugerowano. Do paliwa dodałem środek do czyszczenia wtrysków, wyjeździłem cały bak na autostradzie w trybie sportowym, wymieniłem wszystkie filtry, jeszcze raz środek do czyszczenia wtrysków, znowu wycieczka po autostradzie. I zmieniłem stację paliw i tankuję tylko paliwo Verva ON. Od 8 miesięcy nie mam już problemów, w wcześniej występowały parę razy w ciągu miesiąca. Nie wiem czy komuś pomoże ale mnie pomogło.
Discovery IV z 2010.
Powrót do góry
pajakciutek

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żagański
Posiadane auto: Land Rover Discovery 3 2.7 diesel.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2021, 23:14
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


Witam. Posiadam discovery 3 z silnikiem 2.7 diesla. Od kilku tygodni borykam sie z tym że auto przechodzi w jakiś dziwny tryb . Mianowicie wyłączają sie niektóre funkcje auta lecz auto jedzie normalnie i przyspiesza normalnie. Tylko po zgaszeniu silnika nie mogę go już odpalić dopóki ten błąd nie ustąpi. Nawet wyłączenie kluczyka i włączenie nie resetuje tego błedu. Pierwszym objawem kiedy auto wchodzi w ten tryb to światła awaryjne których nie można wyłączyć przyciskiem,zablokowanie i odblokowanie zamków.Po chwili wyłącza sie układ ogrzewania samochodu( tzn wentylator ,klima ) po kilku sekundach gaśnie radio a następnie wyświetlacz nawigacji. Ale sam samochód jedzie bez zarzutu,przyspiesza tak jak zawsze,oświetlenie samochodu działa. Tylko jeżeli zgaszę silnik w tym trybie to już nie odpali.Po jakimś czasie wszystko wraca do normy. Tryb ten załącza sie nieregularnie. Czsem w czasie jazdy wejdzie w ten tryb i po jakimś czasie wszystko wraca do normy. Szukałem po róznych forach ,na stronach angielskich. Nie znam angielskiego ale dzieki google coś tam rozumiem. Podobno auto wchodzi w crash mode. Rozumiem ze to jakiś tryb wypadkowy ale auto nie miało wypadku ani stłuczki od kiedy je mam (2016). Może któryś z obecnych na forum spotkał się z podobnym przypadkiem. POzdrawiam
Powrót do góry
emel

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Discovery 3 2,7 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lip 2022, 07:49
Temat postu:

Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


Mam podobny problem , gdy silnik jest bardzo gorący(upalne dni, po krótkim postoju) kilkaset metrów po ruszeniu przechodzi w tryb awaryjny.Po zgaszeniu i odpaleniu wszystko jest ok przez kilka minut i sytuacja nie powtarza jeszcze kilka razy az temperatura spadnie .w zimne dni i zima to nie występuje , albo bardzo żadko po dluzszej jezdzie jednorazowo.zawsze występuje to po zwolnieniu jazdy i ponownym przyspieszaniu, kod Bledu to P0087, filtr paliwa nowy.
Proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam
Ps, mam wrażenie ze zacina sie VCV, lub PCV ,ale ani jeden ani drugi nie jest do wymiany bez zdjęcia pompy
czy jestem skazany na wymianę pompy?
Powrót do góry
emel

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Discovery 3 2,7 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Wrz 2022, 08:28
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


Problem rozwiązany luźne złącze przy zaworze objętości paliwa pod wpływem temperatury traciło kontakt
Powrót do góry
pajakciutek

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żagański
Posiadane auto: Land Rover Discovery 3 2.7 diesel.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2023, 04:11
Temat postu:

Dziwny tryb awaryjny ciąg dalszy.


Witam. Chciałbym wrócić do tematu ktory opisałem wyzej w 2021 r. Gdyż problem pozostał nierozwiązany a autko stoi w garażu już dwa lata i tylko 2 razy udało mi się go odpalić . Po zrobieniu 2 lub 3 km odstawaim gdyż w/w objawy uniemożliwiają po zgaszeniu, ponowne odpalenie samochodu. W ciągu tych dwóch lat czasem ktoś podrzucił jakiś pomysł więc zabierałem się do landa i po sprawdzeniu danej teori temat usypiał na kilka miesięcy. A teraz córka podrosla i chciała by nim jeździć więc wracam na forum. Może w międzyczasie kros miał podobny problem? . Może któryś z kolegów zna lub słyszał o konkretnym mechaniku znającym tematyke land rovera. Jestem z Lubuskiego z okolic Nowej Soli, ale landa moge podrzucic gdzie trzeba
Bo wozilem juz do 2 mechaników . Temat byl taki- PRZYPROWADZ POSZUKAMY PROBLEMU I COS ZARADZIMY.Niestety po miesiącu proponowali zabrać auto do kogoś kto się zna na rzeczy. Ale za godziny spędzone przy poszukiwaniu problemu trzeba było sporo zapłacić. I nie mam problemu z tym aby zapłacić, ale żeby landek.wkoncu wrocil.do życia. Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
emel

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Discovery 3 2,7 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lut 2023, 12:34
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Brak komunikacji / Brak mocy / Tryb awaryjny


Kolego podaj jakie są kody błędów wtedy postaram się pomoc .napisz na prw lub zadzwoń 601202948
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne


Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System