Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) Land Rover Freelander TD4 - problem z odpalaniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bialy32

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: LandRover Freelander
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Sie 2017, 17:17
Temat postu:

Land Rover Freelander TD4 - problem z odpalaniem


Witam.
Mam problem z moim landroverkirm.
Otóż wlazła mi kuna (pod maską od strony pasażera miałem zostawione jedzenie), i autko przestało palić, zaciągnąłem do mechanika wymienił czujnik położenia wałka, po niecałym miesiącu miałem znowu wizytę koleżanki kuny (znowu miałem pod maską od strony pasażera zostawione jedzenie), tym razem auto czasami odpalało (przeważnie jak było sucho na dworze, jak było wilgotne powietrze to rzadziej zdarzało się odpalić, auto też potrafiło zgasnąć i po odczekaniu dłuższej chwili ok 20 min zapalało i dało się jechać dalej). Ponownie został wymieniony czujnik położenia wałka, i kolejny raz po około miesiącu auto znowu przestało odpalać tym razem śladów kuny nie było, został wymienny czujnik (kable były sprawdzane i niby były ok) po kolejnym padnięciu czujnika zawiozłem do innego mechanika, wymienił czujnik położenia wałka oraz wtyczkę od czujnika, tym razem auto było garażowane więc koleżanka kuna nie miała szans mnie odwiedzić. I autko śmigało przez rok czasu. Kilka dni temu przed wyjazdem na urlop oddałem auto do mechanika żeby wymienić klocki hamulcowe, tarcze i łącznik stabilizatora od strony pasażera (z tej samej strony co najprawdopodobniej kuna właziła) i po tej operacji po powrocie z urlopu auto nie chce odpalić (zgasiłem pod domem powyciągałem bagaże i chcąc odpalić i pojechać do garażu nie zapaliło. po odczekaniu około 20 min odpaliło i zajechałem do garażu tam zgasiłem i już w ogolę przestało odpalać). Objaw jest taki sam jak wcześniej. Podczas próby odpalania czasami jest moment tak jak by już miało zaskoczyć i gasło. Kupiłem interfejs OBD2 aby zobaczyć i odczytać błędy (próbowałem na dwóch interfejsach OBD2 i 5 różnych programach na żadnym nie wyświetla żadnych błędów).
Może ktoś spotkał się z czymś podobnym - bo wymienianie cały czas czujnika mi się znudziło, wolał bym znaleźć przyczynę uszkadzania się czujnika.
Na razie miałem tyle szczęścia że auto zawsze stawało mi pod domem ale szczęście się kiedyś kończy a nie chciał bym się rozkraczyć w trasie Smile
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Jeszcze dodam:
Marka Land Rover
Model Freelander
Rok produkcji 2001
Poj. silnika 1 998 cm3
Paliwo Diesel
Moc silnika 115 KM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne


Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System