Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 02:14
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Chciałbym wrócić do tematu układu ACE, bo mnie łokrutnie zainteresował. Jeśli błądzę to paprawcie, ale proszę nie szydzić, nie o to tu chodzi. A więc ACE. Nie występuje on we wszystkich dyskotekach. My z żoną mówimy na to "przechyły". Kiedyś zatrzymała się na drodze i dzwoniąc nie potrafiła powiedzieć co jest.
- Co się świeci?
- Nooo...
- No co?
- Eee.... PRZECHYŁY! I tak zostało Laughing
.
Zastanawiałem się jak to działa? Bo jest to układ hydrauliczny, sądząc po zbirniczku pod maską. Musi być jakiś czujnik, który zareaguje jak się auto zbyt mocno przechyli (np. na zakręcie przy szybkiej jeździe? Czy bardziej chodzi tu o jazdę w terenie?) Musi być gdzieś pompa (gdzie?) i jest siłownik z przodu po prawej stronie. Z tyłu siłownika od przechyłów chyba nie ma (przynajmniej jeszcze w naszym nie został wykryty Laughing ).

Pytanie:
1) Czy działa to to jakoś wspólnie z pneumatyką, czy niezależnie? Zastanawiam się dlaczego LR zabrania jazdy jak się zaświeci na czerwono?
2) Co się może teoretycznie uszkodzić jeśli będziemy kontynuować jazdę? Przecież jadąc powoli silnik będzie kręcić skrzynia, skrzynia kołami i teoretycznie nic się złego stać nie powinno.

Ma ktoś jakieś szersze pojęcie na ten temat?
Ostatnio się jej to zapaliło na zbrylonym śniegu. To biedna nigdzie się nie zatrzymywała, tylko darła szybko do domu i modliła się, żeby jej pędzidło na drodze nie stanęło Smile
Ma świadomość, że sama landryna dużo pociągnie, ale jak już nie daj Boże stanie to nie wszystkim i nie łatwo się da ją ściągnąć Laughing Laughing Laughing
Na szczęście przechyły świeciły się na pomarńczowo. Po dojechaniu pod dom wyłączyła silnik i po chwili jak włączyła, to już się kontrolka nie paliła. Ale strachu miała co nie miara.
Kiedyś zaświeciło sie jej rano, ale tym razem na czerwono. To podobno nie dało się silnika uruchomić. Widocznie jest tak zabezpieczone, żeby nie jeździć z nie sprawnym układem.
Zatem pytam w imieniu żonki, bo głównie ona jeździ, a pośrednio sam jestem ciekaw, bo człowiek nie zna dnia ani godziny jak mu jego własny "babun" zadzwoni że Landryna stanęła w polu, a w koło ciemno, głucho i do domu daleko Wink
Jak to jest z tym ACE...
Powrót do góry
fornve

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Land Rover Discovery II 2.5 td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Sie 2011, 08:41
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Mi sie zapala jak jade na rownej nawierzchni i nie majta samochodem (co sie baardzo zadko zdarza ba podlaskich drogach).

Na moja logike czunik nie wylapuje drgan i system mysli ze zdechl, jak zrobi sie wiekszy problem to zaczne od wymiany czujnika.

Link do stronki jak to zrobic:

http://www.discovery2.co.uk/ACE_transducer.html
Powrót do góry
lukius

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: LR Discovery II Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Sie 2011, 21:11
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Witam, "marekcmarecki"

spróbuję odpowiedzieć na kilka twoich pytań jako iż sam miałem "przygody" z ACE. Po pierwsze ACE wychwytuje przechyły dzięki dwóm akcelerometrom umieszczonym z boku auta, jeden pod progiem widać gołym okiem, drugi chyba jest schowany gdzieś w słupku przy dachu.

Po drugie czerwona lampka zapala się podczas wykrycia jakiegoś błędu ACE, u mnie zapaliła się po uszkodzeniu czujnika ciśnienia płynu, znajdował się on w progu, chyba prawym, gdzie zbiega się kilka przewodów ACE. Czyli przypuszczam że kontrolka ostrzega przed np. wyciekiem płynu, bez którego zaciera się sprężarka, u mnie płyn nie wyciekał więc spokojnie dojechałem do garażu.

Po 3-cie siłowniki są dwa, po jednym przy każdej osi, z tylu widać jak się auto podniesie, bo ukryty dobrze jest Very Happy

A u mnie mimo wymiany czujnika i braku czerwonej kontrolki, ACE czasem potrafi się zapalić, np na trasie po 100km, w terenie nigdy, na krótkich trasach nigdy a po restarcie silnika błąd znika.
Powrót do góry
gadu-gadu
fornve

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Land Rover Discovery II 2.5 td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Sty 2012, 20:18
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Heja!

Ja to mialem (pojawiala sie pomaranczowa a czasem nawet czerwona lampka przechylow) i naprawilem:

Co bylo nie tak: Za prawym tylnym kołem jest jakas pompa albo cos (takie cylindryczne). Jeden kabelek od tego byl urwany (bylo widoczne bo zewnetrzna izolacja sie obsunela).

Jak naprawilem: Zlutowalem, zabezpieczylem i jezdze do dzis (czyli pol roku) bez problemu.

Posprawdzaj wszystkie kabelki, wtyczki zamim wydasz jakas grubsza kase.

Rovery maja slaba instalacje (mialem tez kiedys elektryczny problem w moim Roverze 416 i tez naprawilem lutownica i tasma izolacyjna za funta).

Pozdrawiam,
Marek
Powrót do góry
fornve

Czytelnik



Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Land Rover Discovery II 2.5 td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Sty 2012, 20:21
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


"lukius" - u mnie bylo dokladnie tak samo.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 19 Sty 2012, 20:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Odem

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Land Rover Discovery 2 TD5 1999
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 05 Mar 2012, 20:09
Temat postu:

ACE świecąca kontrolak


Ja mam trochę inną sytuację. Pół roku temu pojechałem do mechanika by wymienić z tyłu łącznik stabilizatora ponieważ wyszło na przeglądzie, że ma mały luz. Dmuchając na zimne pojechałem go wymienić. Ostatnio jechałem dyskoteką (szosą) i coś głośno zaczęło mi stukać z tyłu w zawieszeniu i zaraz na pomarańczowo zaświeciła lampka ACE. Pojechałem na kanał i zobaczyłem tam że urwał się łącznik stabilizatora, który miał być wymieniony (wisiał stary zardzewiały). Szybko zmieniłem łącznik na dobry ale kontrolka dalej się świeci na pomarańczowo. Sprawdzałem system działa poprawnie. Czy mogło dojść do uszkodzenia czujnika? Moja dyskoteka zawieszona jest fabrycznie na sprężynach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne


Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System