Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) Dla kupujących używanego Freelandera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hanusiak

Dyskutant



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Td4 2005, mondeo mk4 2.2 200KM, powershift
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2015, 18:22
Temat postu:

Dla kupujących używanego Freelandera


W przypływie weny postanowiłem napisać co nieco o zakupie używanego Freelandera, wersji td4 (inne silniki tylko widywałem).

1. Napęd czyli największy minus tego samochodu.

Aby nie wpakować się w morze wydatków warto sprawdzić napęd freelandera.
Ceny jakie podaję są orientacyjne wg mojej wiedzy z kiedyś tam.

Sprzęgło wisko (2 200 PLN) - sklejone sprzęgło to norma w tych samochodach kupowanych w Polsce. Prawdopodobnie dlatego, że nie daje jako tako objawów w postaci stukania, czy piszczenia, a jest dość drogie.
Sklejone obciąża nadmiernie reduktor, ale prowadzi też do uszkodzeń tylnego mostu

Reduktor (IRD) - (1700 PLN używany) - zajechany reduktor to konsekwencja problemów z przeniesieniem napędu.
Jak sprawdzić? Na pełnym skręcie samochód powinien przyhamowywać i nic nie powinno stukać, czy piszczeć.

Wał - czy nie jest krzywy, czy podpory są w znośnym stanie i czy krzyżaki nie są wywalone

Tylny most - sprawdzenie, czy nie ma luzów i czy nie stuka


2. Zawieszenie - częste uszkodzenia to niesprawne amortyzatory, uszkodzone łożyska, czy kolumny, no i standard - łączniki stabilizatora i przerdzewiałe końcówki drążka kierowniczego.

3. Wiązka wtryskiwaczy i same wtryski - przyjechał do mnie ostatnio egzemplarz z działającymi 2 wtryskami, bo wiązka była padnięta

4. Świece żarowe - jeśli nikt ich nie wymieniał, to nagar spowoduje ich ukręcenie i urwanie. Da się to zrobić bez zdejmowania głowicy, ale trzeba kombinować (u mnie wpadła do komory i trzeba było magnesu i kamerki, żeby wyczarować bez zdejmowania).

5. Jeśli to przekładka to klima i nawiewy, bo często gęsto nie zmieniają tego "fachowcy" i w związku z tym nie ma nadmuchu do kabiny

6. Przekładka c.d. - maglownica - zdarza się, że montują maglownice od bodaj opla, które są mniej wytrzymałe i przystosowane do mniejszych obciążeń. Przez taką maglownicę zwiększa się też znacznie promień skrętu, a freelander i tak ma sam z siebie dość duży.

7. Przełożenie foteli (często, gęsto fotele zostają te same, czyli kierowca siedzi jak pasażer w angliku).

8. Wypytanie, jakie oleje i co ile lał właściciel (sprawdzenie korków, czy da się odkręcić, bo później może czekać niespodzianka, jak nie da się odkręcić korka wlewowego od ird, albo tylnego mostu)


Do tego dochodzą normalne sprawy, których trzeba dopilnować przy zakupie każdego samochodu.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem Wink

Temat przykleiłem - mustang1
_________________
Nie miałem problemów, więc kupiłem freelandera.

Nie jestem mechanikiem, nie prowadzę warsztatu, nie pytaj o możliwość podstawienia samochodu (robię to w wolnym czasie).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Freelander ) Oceń swoje auto


Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System