Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG w Altei 1.6 - błąd w układzie kontroli emisji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bobseat

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: seat altea 1.6 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Sty 2014, 22:58
Temat postu:

LPG w Altei 1.6 - błąd w układzie kontroli emisji


Witam serdecznie. Od września mam w altei 1.6 102kw instalacje gazową IV generacji firmy auto gaz. Do 1000km i pierwszym przeglądzie wszystko było ok. Od 1000km mam ciągły problem z kontrolką błędu w układzie kontroli emisji. Po skasowaniu jeżdżę tak do 50km max i kontrolka ponownie się zaświeca. Prędkość ani sposób jazdy nie ma najmniejszego znaczenia. Szpec który montował instalacje (autoryzowany serwis) tłumaczył się, że to może być wina gazu...bo zimowy itd. Byłem już 3 krotnie w tym serwisie żeby skasować tą kontrolkę. Za 4 razem zostawiłem samochód z prośbą o skuteczną regulację, żebym nie musiał ciągle przyjeżdżać 20km po to aby skasować lampkę. Niestety i ta wizyta nie poprawiła stanu rzeczy. Szpec z serwisu powiedział, że podciągnął trochę próg działania czujnika i że teraz powinno być ok ale nie jest bo zrobiliśmy autem ok 50km i znowu zaświeciła się ta przeklęta kontrolka. Czy może ktoś z forumowiczów, speców od lpg zasugerować w czym jest problem? Przed seatem miałem VW golfa 1.4 16v też z sekwencyjną instalacją i na przestrzeni 10 lat jej użytkowania nie miałem żadnych problemów z inst.lpg. Może czujnik jest walniety? ale zanim zamontowano gaz nic takiego nie miało miejsca. Proszę o sugestie, radę. Będę wdzięczny. Pozdrawiam
Powrót do góry
marcin 82
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2143
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRA....
Posiadane auto: leon,1.6 16v AZD.LPG,2001r/ focus 2,0 tdci 2010 titanium
Piwa: 84/3
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 00:08
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG w Altei 1.6 - błąd w układzie kontroli emisji


Czy na benzynie też tak się dzieje? Ja miałem podobny przypadek że na gazie wyskakiwał błąd mieszanki a na Pb było OK. Gazownik wyregulował listwę wtryskową gazu i po problemie. Jeśli na Pb jest dobrze to niech nie ściemnia że to wina gazu
Powrót do góry
bobseat

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pszczyna
Posiadane auto: seat altea 1.6 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 01:51
Temat postu:

LPG w Altei 1.6 - błąd w układzie kontroli emisji


Witam. Na benzynie jest wporzo. Zdarzało się, że kontrolka po zapaleniu gasła po jakimś czasie ale musialem jezdzić na benzynie. Zapala się tylko na gazie. Podpowiem mu o regulacji tej listwy. Pięknie dziękuję.
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 19:54
Temat postu:

( Seat ) LPG w Altei 1.6 - błąd w układzie kontroli emisji


Jeśli na Pb jest OK to tak jak kolega marcin 82 napisał winna jest instalacja LPG i jeśli ten "rzemieślnik" sobie nie poradzi to polecam go zmienić , na kogoś kto ma pojęcie o tym co robi.
Ps.
Przerabiam już trzecią instalację i jak do tej pory nie miałem najmniejszych problemów ( poza serwisem , wymiana filtrów , raz wymiana wtryskiwaczy )
,ale mam to szczęście e trafiłem na ogarniętego speca w dziedzinie gazu.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System