Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) Discovery 4 - super auto i same problemy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raffo05

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Land Rover Discovery 4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Lis 2012, 21:45
Temat postu:

Discovery 4 - super auto i same problemy


Witam wszystkich forumowiczów,
właśnie zarejestrowałem się na forum aby w jakimś sensie ostrzec przed kupnem LAND ROVERA. Kupiłem nowe Disco 4 pod koniec 2009 roku. Auto, moim zdaniem, rewelacyjne pod względem trakcyjnym (jak na terenowe), komfortowym, wizualnym i wykończenia. Byłem z niego bardzo zadowolony, tym bardziej, że posiadam przyczepę campingową i jazda zestawem była czystą przyjemnością.
Chmury (jeszcze nie czarne) pojawiły się, gdy dowiedziałem się, że najlepszy salon na śląsku - VITRES, został pozbawiony autoryzacji, na rzecz konglomeratu samochodowego w Katowicach. Ponieważ jestem z Cieszyna najbliższy serwis miałem w Ostravie (30 km). Postanowiłem tam jeździć na przeglądy. Po 60 tyś. km musiałem wymienić łożyska. Usunięcie usterki przebiegło w miarę sprawnie. Przy stanie licznika 67 tyś. elektronika ograniczyła mi moc silnika. W Ostravie stwierdzili, że to coś z turbo sprężarką. Ponieważ auto było na gwarancji nie przejąłem się i zostawiłem do naprawy. Niestety naprawa przeciągnęła się do 6 tygodni. Powodem był najprawdopodobniej brak części zamiennej. Przy 75 tyś. padł przegub w lewym przednim kole. Auto pojechało na lawecie do MMcars w Katowicach. Tam stoi od trzech tygodni i nie widać końca naprawy. Na początku czekali na części, potem rzekomo pojawiły się jakieś drgania, dzisiaj powiedzieli mi, że jest wyciek z tylnego mostu i znowu czekają na części.
Niestety mam wrażenie, że przedłużające się naprawy nie są problemem dealerów, lecz samego Land Rovera. Miałem jeszcze kilka innych przygód, które mogą wskazywać na kiepską sytuację finansową firmy. Sytuacja jako żywo przypomina historię SAABA.
Na koniec posta muszę stwierdzić, że nie wiem jakie będzie moje następne auto, wiem na pewno , że nie będzie to Land Rover.
Powrót do góry
tyrr

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Disco
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Cze 2013, 17:54
Temat postu:

moje szczęście


Ja kupiłem swojego disco 4 w salonie w Niemczech w 2010 i na szczęście prócz akumulatora i z tym związanych resetów koputera większych problemów nie miałem. Przejechałem ponad 100 tys.Małe problemy z elektroniką np.ogrzewanie postojowe nie chce sie włączyć z pilota ale..sądze była to wina aku.Według mnie disco 4 wyposażone w dużo dodatków ma zbyt mało pojemny akumulator.Co dwa lata wymiana mimo ,że wydaje sie ,że jest jeszcze dobry(wg.oceny serwisu LR)
Porazka z ceną aktualizacji navi (tylko serwis i ok 1tys)
Pozdrawiam
Powrót do góry
diffland

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: LR
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 10:31
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Discovery 4 - super auto i same problemy


Zmień serwis... auto na prawdę jest świetnym samochodem. 7 lat obcowania z tą marką pozwala mi na takie stwierdzenia Smile Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Creeper

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pogórze
Posiadane auto: Range Rover Sport '10 3.0 HSE
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Lip 2013, 19:26
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Discovery 4 - super auto i same problemy


ja mam z 2010 ze stycznia. 180.000 właśnie stuknęło i poza serwisem i padniętym amortyzatorem tył/lewy właściwie tylko dolewam paliwa.
Aku padło w tą zimę. Ale teraz chyba w każdym nowym aucie po 150.000km pada aku (Honda Accord 145tys, Civic 150tys, Corollki x2 po 160tys - to te które miałem w firmie).
_________________
" ... nie chodzi o to żeby zginąć za Ojczyznę,
ale żeby Wróg zginął za swoją ... "
Powrót do góry
Nur

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sopot
Posiadane auto: Land Rover Discovery IV 3,0 20111
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Maj 2016, 14:15
Temat postu:

Re: moje szczęście


tyrr napisał:
Ja kupiłem swojego disco 4 w salonie w Niemczech w 2010 i na szczęście prócz akumulatora i z tym związanych resetów koputera większych problemów nie miałem. Przejechałem ponad 100 tys.Małe problemy z elektroniką np.ogrzewanie postojowe nie chce sie włączyć z pilota ale..sądze była to wina aku.Według mnie disco 4 wyposażone w dużo dodatków ma zbyt mało pojemny akumulator.Co dwa lata wymiana mimo ,że wydaje sie ,że jest jeszcze dobry(wg.oceny serwisu LR)
Porazka z ceną aktualizacji navi (tylko serwis i ok 1tys)
Pozdrawiam

To problem nie tyle zbyt małego akumulatora, lecz ciągłego zasilania różnych obwodów.
W rezultacie akumulator nigdy nie jest naładowany do pełnej pojemności i dlatego ta pojemność szybko się zmniejsza.
Jest na to rada: ładować 1 x na kwartał akumulator po odłączenie bieguna (+) i podłączając (+) prostownika do (+) akumulatora, a (-) prostownika do masy samochodu.
Ogrzewanie należy odłączyć od instalacji (komputera) samochodu i podłączyć bezpośrednio do akumulatora, najlepiej z pilotem, w którym można programować czas grzania. Dzięki temu ogrzewanie włączy się nawet przy 9,5V.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Maj 2016, 14:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto


Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System