Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover ) witam wszystkich!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover ) Przywitania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtas350

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dublin
Posiadane auto: Land Rover Discover 2 td5 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Gru 2011, 17:42
Temat postu:

witam wszystkich!


Mieszkam w Dublinie i od niedawna stałem się posiadaczem Land Rovera td5 z 2001 roku w automacie. Szukałem auta którym mógłby wrócić do Polski z gratami, które po trzech latach pobytu na "Zielonej Wyspie" nagromadziły się niemiłosiernie. Trafił mi się egzemplarz z kierownicą po lewej stronie także problem przekładki jest rozwiązany. Mam kilka pytań związanych z tym autkiem. Pierwszą usterką jakie posiada to czasem po przekręceniu kluczyka w stacyjce zamiast startu silnika-głucha cisza.Ponowna próba i silnik zapala od razu bez problemów. Zadzwoniłem do byłej właścicielki powiedziała mi ze jest to związane z imobilajzerem. Czy miał ktoś podobny problem? Druga sprawa to ogrzewanie. Nie wiem czy to ja właczam nie własciwie czy po prostu nie działa. Instrukcję obsługi mam po niemiecku. Po właczeniu guzika zapala sie wyswietlacz gdzie mam opcje wyboru kierunku nawiewu, witrakiem zwieksza sie moc, no i sa dwa guziki z niebieskim i czerwonym końcem. Naciskajac czerona strone cyfry wskazuja 28 po ponownym naciśnięciu hi. Silnik jest ciepły a z nawiewów leci zimne powietrze. Próbowałem naciskac guzik econ - niedziała. Ostatnie pytanko wynikajace z tego iz to moje pierwsze auto z automatyczna skrzynia biegów. Chciałem zaparkowac samochód, który się jeszcze toczył, zmieniłem bieg na P i samochodem gwałtownie szarpnęło. Czy ma to negatywny wpływ na samochód lub skrzynię czy niemam sie czym martwić?
Czy ktoś z Was posiada instrukcje do tego auta w języku polskim lub angielskim? Pochodzę z Krakowa jeżeli tak to byłbym bardzo wdzięczny za udostępnienie do skserowania. A jeżeli ktoś posiada ale jest z innego miasta do pokryłbym oczywiscie wszelkie koszty związane z przesyłką. Dziekuje i pozdrawiam.[/code]
Powrót do góry
Adigorn

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk i poza.....
Posiadane auto: Brak
Piwa: 41/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2011, 09:04
Temat postu:

Re: ( Land Rover ) witam wszystkich!


problem z odpalaniem to nie immobilajzer
stawiam na stacyjke albo rozrusznik chociaz przy rozruszniku slychac by bylocharakterystyczne klikniecie
nie zniszczyles skrzyni ale nie rob tego w przyszlosci
P (paking) sugeruje zeby nie uzywac tej pozycji podczas jazdy
Ogrzewanie- sprawdz poziom plynu chlodzacego i czy nagrzewnica ciagle jest podlaczona (czy weze ktore powinny wchodzic dokabiny z komory silnikowej nie sa przypadkiem polaczone)
jezeli wszystkook podejzenie na pompe wody
sprawdz czy weze po dluzszej jezdzie sa miekkie czy twarde
powinienem miec instrukcje po angielsku (w waterfordzie)
_________________
The old rangies do not go mad, thay mad go
Powrót do góry
wojtas350

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dublin
Posiadane auto: Land Rover Discover 2 td5 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Gru 2011, 18:25
Temat postu:

Re: ( Land Rover ) witam wszystkich!


Dzięki za odpowiedź. Poczytałem juz o użytkowaniu skrzyni biegów i wiem ze zrobiłem bardzo źle włączając P na wciąż toczących się kołach.Całe szczęscie ze była to minimalna prędkość. Kolejne pytanie do użytkowników automatycznej skrzyni. Czy jeżeli podjezdżacie pod stromszy podjazd i zatrzymacie sie a automatyczna skrzynia jest na pozycji D i puscicie hamulec to auto toczy sie w dół? u mnie tak się własnie dzieje. Niewiem czy to normalne czy nie, poniewaz na płaski samochód zaczyna jechac powoli do przodu. I Czy tak wogóle powinno sie robic?
Powrót do góry
Adigorn

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk i poza.....
Posiadane auto: Brak
Piwa: 41/0
Wysłany: Sob 17 Gru 2011, 00:53
Temat postu:

Re: ( Land Rover ) witam wszystkich!


powinno
_________________
The old rangies do not go mad, thay mad go
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover ) Przywitania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover ) Przywitania

16) Witam! »

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System