Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebbla4

Czytelnik



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 1

Posiadane auto: Land rover.freelander 1,8 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Mar 2008, 02:06
Temat postu:

opis kontrolek land rover.freelander


szukam opisu kontr.sa to nastepujace kontr. TC-track controle, Question
nastepna to : samochod z wykrzyknikiem na pochylni Question
problem polega na tym ze co jakis czas zaswiecaja sie one,gasna po nacisnieciu hamulca......pomocy
_________________
lander...
Powrót do góry
kazim77

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1

Posiadane auto: Land Rover Freelander
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 19:13
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


Mam ten sam problem z kontrolkami...może już wiesz dlaczego się zapalają?
Powrót do góry
Rea

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Sie 2008, 13:53
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


mam to samo...zapalają się po kilku minutach od uruchomienia samochodu, a zaczęłó się od umycia samochody od spodu...
może to jakieś czujki??

auto na pochylni, to przegrzany hamulec zjazdowy
TC - kontrola trakcji
Powrót do góry
drax

Czytelnik



Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 3

Posiadane auto: freelander td4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 19:51
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


witam
kontrolka auto na pochylni zapala się wtedy gdy włączony jest system który pomaga w zjeździe z góry .przyciska się żółty przycisk ,który znajduje sie na drążku zmiany biegów i wtedy następuje włączenie tego systemu co jest sygnalizowane tą kontrolką ,jeżeli nie dotyka się gazu to auto ma jechać wtedy z prędkością 7 km/h.
Powrót do góry
gadu-gadu
trombonetta

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 2

Posiadane auto: rover 25, rocznik 20002,1.4 silnik benzynan
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 01:12
Temat postu:

pomocy!


witam i pozdrawiam!
mam problem ze swoim roverem... jest to model 25, rocznik 2002, kupiony w irlandii.. dzisiaj gdy probowalem odpalic samochod caly czas migala mi lampka na czewrono przy akumulatorze.. tzn swicila sie na czerwono.. po przejechaniu okolo 200 metrow zatrzymalem sie.. po otworzeniu maski silnik byl wyjatkowo cieply.. podladowalem akumulator okolo 30 min ale lampka wciaz sie swieila.. dodatkowo gdy gasilem silnik slychac bylo przez okolo 2-3 sekundu dziwny syk..cos jakby nie tak z chlodzeniem
chlodnicy... prosze o pomoc badz wyslanie mi linku gdzie moge znalezc rozwiazanie problemu.. przejrzalem WAsza strone ale nie znalazlem tego problemu... prosze o pomoc poniewaz mechanicy sa beznadziejni w iralndii i bardzo drodzy/!!
licze na szybka odpowiedz!
z pozdrowieniami z zielonej wyspy!
mateusz lupinski
p
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 01:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
djbigos

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Paź 2008, 21:48
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


kazim77 napisał:
Mam ten sam problem z kontrolkami...może już wiesz dlaczego się zapalają?

kontrolki mają się świecić Cool
jak nie świecą tzn nie dają znaku zycia to skąd mamy wiedziec ze jak sie nie swieca to działa Smile Smile
zrozumieliscie Smile
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Sro 05 Lis 2008, 19:58
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


Rea napisał:

auto na pochylni, to przegrzany hamulec zjazdowy

chyba cie Bog opuscil.nie wiesz o czy piszesz to nie pisz.
_________________
serwis LR

Powrót do góry
kruchy1111

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Land Rover FREELANDER
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 13:43
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


koledze Rea rozchodziło się chyba o pomarańczową kontrolkę auta na pochylni która rzeczywiście oznacza przegrzanie hamulców, natomiast zielona kontrolka auta na pochylni oznacza włączenie systemu wspomagającego zjazd z górki. aby system zadziałał samochód musi być na biegu "1" lub "R" bez dodawania gazu. nie pamiętam na 100% ale gdy wyłączy się bieg lub doda gazu zielona kontrolka zacznie migać i system wtedy nie będzie wyhamowywał auta. Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 20:11
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


kruchy daj juz spokój.pomarańczowa kontrolka oznacza niesprawny układ a nie przegrzanie hamulców Twisted Evil skąd taki prosty samochód jak srylander waszym zdaniem bierze informacje o temperaturze hamulców? zrobiłem ich setki i w żadnym nie znalazłem nic co choć troche przypomina termometr,oryginalna dokumentacja serwisowa LR też nic na ten temat nie wie.dlaczego każdy próbuje byc mechanikiem i nawet nie będąc pewnym tego co pisze udziela porad i wprowadza innych w błąd?? Twisted Evil ludzie zastanówcie sie troche zanim coś napiszecie.później jedziecie do warsztatów i błyskacie internetową wiedzą przed fachowcami którzy mają z was ubaw
_________________
serwis LR

Powrót do góry
kruchy1111

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Land Rover FREELANDER
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 22:37
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


slawek1 no może i nie widziałeś niczego co przypomina termometr bo uważasz że tylko termometrem można odczytać temperaturę??? jeszcze co powiesz mi że tam powinien być słupek rtęci jeśli ma mieć czujnik temp?? buhahaha!!! może i zrobiłeś setki takich samochodów i jesteś "ekspertem" a może wpadłeś w rutynę i uważasz że jesteś najmądrzejszy, a czasem najmądrzejsi wykładają się na detalach bezmała nic nie znaczących. Nie odpowiem Ci na 100% bo nie mam przy sobie książki od LR ale na 99% pomarańczowa kontrolka sygnalizuje przegrzanie hamulca!!
Powrót do góry
gadu-gadu
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2009, 23:37
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


chłopie trochę za długo siedzę w LRach żebyś mógł mi opowiadać bajeczki z przegrzaniem hamulców.przeczytaj dokładnie instrukcję bo chyba coś źle zrozumiałeś
_________________
serwis LR

Powrót do góry
kruchy1111

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Land Rover FREELANDER
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Mar 2009, 03:29
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


slawek1 napisał:
chłopie trochę za długo siedzę w LRach żebyś mógł mi opowiadać bajeczki z przegrzaniem hamulców.przeczytaj dokładnie instrukcję bo chyba coś źle zrozumiałeś

slawek1 napisał:
kruchy daj juz spokój.pomarańczowa kontrolka oznacza niesprawny układ a nie przegrzanie hamulców Twisted Evil skąd taki prosty samochód jak srylander waszym zdaniem bierze informacje o temperaturze hamulców? zrobiłem ich setki i w żadnym nie znalazłem nic co choć troche przypomina termometr,oryginalna dokumentacja serwisowa LR też nic na ten temat nie wie.dlaczego każdy próbuje byc mechanikiem i nawet nie będąc pewnym tego co pisze udziela porad i wprowadza innych w błąd?? Twisted Evil ludzie zastanówcie sie troche zanim coś napiszecie.później jedziecie do warsztatów i błyskacie internetową wiedzą przed fachowcami którzy mają z was ubaw


Mój dr. na wykładzie kiedyś powiedział, że gdy czyta pewne artykuły to aż oczom nie wierzy!!! niektórzy ludzie piszą takie bzdury na temat elektrotechniki że głowa mała!! a co najważniejsze te artykuły pojawiają się w pismach gdzie przechodzi to przez redaktorów itp. ludziom się wydaje, że jak człowiek pisze w gazecie albo z przekonaniem to na pewno ma racje. myślą tak ponieważ nie mają wiedzy. wtedy pomyślałem co on za [cenzura]ły opowiada aż do dzisiaj.
"slawek1" pisałeś nie raz że ktoś bzdury pisze, że ty jesteś najmądrzejszy bo zrobiłeś setki FREELANDERÓW, żeby ktoś się opanował bo ty wiesz lepiej no i byłeś w UK!! pisałeś, że mamy (my pospolici użytkownicy) "jakąś" wiedzę i próbujemy być mądrzejsi od mechaników i żebyśmy nie doradzali jak się nie znamy na sprawie!!
pisałeś wiele rzeczy ale przykład dam Ci pomarańczowej kontrolki:
1.mówiłeś że nie widziałeś tam nic co mogło by przypominać termometr
(a widziałeś ziemię z kosmosu i jej "okrągły" kształt?? przypuszczam że nie a jednak ziemia jest "okrągła") odczyt temp może być wykonany np przy pomocy termistora który wielkością niewiele przewyższa 2 główek od zapałek.
2. piszesz że w dokumentacji LR niema nic o przegrzaniu i żebym ja sobie doczytał no i chyba doczytałem Smile fakt pisze też tam coś o tym że jak kontrolka nie przestanie świecić to trzeba się skontaktować ... mogę się mylić ale nie wydaje mi się nie znam biegle angielskiego ale wrzucając choćby w translator to można trochę zrozumieć
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-03/1ee4e034/skrin kontrolki.JPG.html

a po drugie ja mam freeladerka ze Szwajcarii i książkę po niemiecku i jak kiedyś niektóre punkty tłumaczyłem to też mi wyszło że to tyczy się przegrzania hamulca

3. w innym temacie zgrzyty i piski podczas skrętu podczepisz pod system TC a jak ktoś napisał że to może być "viskoza" to został złachany

to nie są bajeczki ani nie dam spokoju jeżeli czuje że istnieje szansa że mam racje. i chyba nie każdy jest taki mądry za jakiego się podaje.

To z mojej strony chyba na tyle bo i tak wyszło całkiem niezłe jak na post wypracowanko.
Powrót do góry
gadu-gadu
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Czw 19 Mar 2009, 15:23
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


dobra.w 99,9% przypadków w srylanderze ta kontrolka zapala sie z całkowicie innych powodów.do do hamulców to nie oznacza przegrzania hamulców a zupełnie co innego.w normalnej eksploatacji nie ma takiej możłiwości żeby jej zapalenie było spowodowane czymś innym jak defektem konkretnego podzespołu,w żaden sposób nie powiązanego z temperaturą.po to wymyślono komputery diagnostyczne aby za ich pomocą rozwiewać wszelkie wątpliwości i diagnozować auto a nie powielać na forum zasłyszane i nie potwierdzone brednie.tyle w temacie.a co do wiskozy to pada stosunkowo rzadko a powodem dźwięków jest z reguły cos innego.gadanie "padła ci wiskoza bo ja miałem tak samo" pozostawiam bez komentarza
_________________
serwis LR

Powrót do góry
kruchy1111

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Land Rover FREELANDER
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Mar 2009, 16:04
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) opis kontrolek land rover.freelander


tylko że te przypadki które przyjeżdżają do naprawy to są błędy kompa i inne usterki a w warunkach normalnego działania (jak podaje producent) po niebezpiecznym nagrzaniu hamulców należy odczekać aż się schłodzą i powinna kontrolka zgasnąć. co prawda rzadko kto tak jeździ, że mu hample do czerwoności się rozgrzeją a już na pewno nikt kto PRZECZYTAŁ z grubsza instrukcje nie jedzie do warsztatu bo mu się kontrolka zaświeciła i to na pewno jest jakaś usterka. tak masz rację że cały czas świecąca się kontrolka to co jest skopane ale nie pisz jak we wcześniejszych postach że nic nie ma w instrukcjach do freelandera (bo było na temat przegrzania) i Ty wiesz lepiej bo robisz te samochody od dawna. a co do wiskozy to zgadzam się z że nie można wiedzieć na 100% że u kogoś padła to u drugiego też tylko że forum to nie warsztat samochodowy tylko rozmowa np. co MOGŁO się zepsuć mogło ale nie musiało to są jedynie sugestie do sprawdzenia a nie rzeczywista diagnoza.
Powrót do góry
gadu-gadu
mas@

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Mar 2009, 19:17
Temat postu:

Pytanie tylko


Mam pytanko w Rover seri 25 jest takie coś jak kontrola zapięcia pasów niestety ktoś kto był pierwszym właścicielem tego autka niestety w jakiś sposób to odłączył wie ktoś może jak się zabrać do tego aby podłączyć to ponownie z góry dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne


Land RoverRange Rover Sport

69 900

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System