Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponyfelgilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) Stukanie wału Freelander

postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NORBI 22+2

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: land rover frelander 1.8 bez 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 09:54
Temat postu:

Stukanie wału Freelander

Wtam.gdy jeżdziłem na 4 i 5 a nie było odpowiedniej prędkości pojawiło się stukanie.pojechałem do fachowców zajmujących się tylko wałami i stwirdzili że nie ma podkładek pod srubami w miejscu gdzie dochodzi wał do podpory zjednej i drugie stronyzałożyli te podkładki wyważyli go nie było już zadnego luzu.wyjechałem stukanie na 4 i 5 można powiedzieć zanikło lecz pojawił sie leki metaliczny dzwięk na 1 i 2 nie jest to dokłuczliwe i dał bym rade z tym jeżdzić gdyby nie fak że wystopił na drugi dzień jeszcze jeden obiaw przy ruszaniu i jednoczesnym skrecaniu wystepuje bardzo głosne stuknięcie dobiegające gdzieś tyłu samochodu .udałem się do tych fachowców z powrotem ale nie stety pomocy już nie uzyskałem stwirdzili że wał jest sztywny taki jak wedłu nich powinien być , a dpowiedzi na wymienione objawy nie uzyskałem .boje się tego że coś predzej czy póznie się rozwali i chce temu zapobiec jeśli jest to jeszcze możliwe może ktoś potrafi mi pomóc w tej sprawie.
Powrót do góry
SPeti

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław, podkarpackie
Posiadane auto: Freelander, Td4, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 12:18
Temat postu:

Re: STUKANIE WAŁU

Witam

Miałem takie stuknięcia przy ruszaniu, gwałtownym dodaniu gazu lub zmianie biegów. Okazało się, że rozwaliła się jedna z tulei metalowo-gumowych na której wisi tylna oś (są 3 szt.).Obudowa tylnego dyferencjału stukała o ramę i podłogę. 70 PLN nowa + wymiana.
Powrót do góry
piokow01

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze/Śląsk
Posiadane auto: LR, Freelander; ES;2,0;Td4;2001
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 19:37
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Stukanie wału Freelander

Witam
Sprawdź podpory wału.
Ja miałem lekko poluzowaną śrubę środkową przedniej podpory wału i objaw był podobny do twojego . Przy wolnym ruszaniu na skręconych kołach lub szybkim zrywie na wprost bardzo wyraźny metaliczny stuk.
Pozdrawiam

Auto Maniak
Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 62/3
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 23:14
Temat postu:

sprawdz mocowanie sanek tylnego zawieszenia i dyfra do podłużnicy nadwozia
chodzi o przednią prawą śrubę , jak pisał MICK to słaby punkt konstrukcyjny modelu - był taki temat u kol. Piokowa01
Powrót do góry
piokow01

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Wysłany: Pon 04 Kwi 2011, 17:43
Temat postu:

Witam
U mnie w aucie znowu pojawił się podobny problem. Podczas manewrów parkingowych ( skręty powyżej 90 stopni na jedynce i wstecznym) słychać przełamanie metaliczne. Jakby wyginała się blacha. Jedno do trzech przełamań. Wymienione są wszystkie trzy podpory dyfra. Naprawiona śruba sanek prawy przód. Po dokręcane pozostałe. Wymieniony olej w dyfrze. Brak opiłków na korku. Stary olej( na moje oko) ok. Jeździłem już w bagażniku z rękami na przednich śrubach sanek i nic. Przełamania czuć w okolicach przedniej podpory. Mechanicy w pobliżu, stacja diagnostyczna i nor auto się poddały.Najczęściej radzą wymienić dyfer, wiskozę, i IRD naraz. Serwisy 4x4 jak widzą przekładańca to dziękują. Serwis LR za 300zł może zdiagnozować potem za 700zł naprawi jeżeli to to co myślą- taką dostałem odpowiedź. Może ktoś zna kumatego mechanika z okolic Zabrze który by się podjął. Dzięki za jakieś wskazówki. Pozdrawiam

Wysłany: Pon 04 Kwi 2011, 17:43
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak
Auto Maniak

Wysłany: Pon 04 Kwi 2011, 21:49
Temat postu:

piokow01 napisał:
Witam
Serwisy 4x4 jak widzą przekładańca to dziękują.
-
podaj adresy tych niby serwusów- którzy nie wiedzą co sie przekłada z RHD na LHD i jaki to ma wpływ na układ napedowy Question Evil or Very Mad
żebyśmy mogli omijać ich szerokim łukiem ...

a do tematu proponuję sprawdzić czy nie ma nadmiernego luzu na którymś z przegubów tylnych półosi czy krzyżaków wału :
ale na kanale jak auto jest obciążone normalnie / chodzi o standardowe ugięcie zawieszenia i odpowiadające im załamanie półosi/ i sprawdzić przy powolnym przetaczaniu auta w róznych pozycjach ,

czy nie ma nadmiernego luzu w dyfrze lub ird ?
a tuleje wahaczy ok ?
Powrót do góry
piokow01

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Wysłany: Pią 08 Kwi 2011, 11:20
Temat postu:

Kolego dociekliwy myślę że nie ma co rozwodzić się na tymi serwusami. Szkoda czasu.Myślę że każdy powinien mieś swojego zaufanego mechanika a jak nie to niech pyta kolegów. Ja naciołem się już wiele razy więc staram się co mogę robic sam albo znaleść rozwiązanie problemu i mechanikowi patrzeć na ręce podczas naprawy( wiem że to denerwujące dla mechanika ale ja będę później tym autem jeździł a nie on).
Co do usterek dzięki za podpowiedzi. Posprawdzam i dam znać co jest.
Pozrdawiam

Auto Maniak
Auto Maniak

Wysłany: Sob 09 Kwi 2011, 13:36
Temat postu:

witaj ,
nie sie co rozwodzić mówisz ?
ja rozumiem, że każdy serwis 4x4 powinien mieć myślących mechaników/ka
znających się właśnie na napędach i ...zawieszeniach ,

że nie wspomnę o starej kupiecko-handlowej zasadzie -szanowania klientów, jeśli klienci .. też na wstępie nie ...przeginają
a pamiętam takie przypadki Surprised
cóż z doświadczenia wiem że Klienta trzeba cenić ... póki jest
ps.
i przyznam że serwisom LR pchającym sie tu obok z reklamą
jest to raczej obce Confused
Powrót do góry
piokow01

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 08:11
Temat postu:

Witam
Usterka usunięta Very Happy Tylko nie bardzo wiadomo co było. Mechanik posprawdzał całe tylne zawieszenie i nic. Potem poluzował śruby z zawieszenia i po dokręcał i już nie stuka. Przypuszcza iż może poluzowała się śruba z silenbloka wewnętrznego drążka poprzecznego ( RGX101440) ale nie jest pewien.Wcześniej nic w zawieszeniu nie było robione. U mnie to już drugi taki przypadek wcześniej poluzowała się śruba środkowa z przedniej podpory dyfra( waliło przy ruszaniu i przy skrętach).
Dziękuję za rady.
Pozdrawiam.
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »

Skocz do: