Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) prośba o poradę przed zakupem Discovery 3 (podejrzane braki)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
whitewolfik

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 00:29
Temat postu:

prośba o poradę przed zakupem Discovery 3 (podejrzane braki)


Dobry wieczór,
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu Land Rovera. Ostatnio moje poszukiwania odpowiedniego egzemplarza nasiliły się i znalazłem jedną atrakcyjną cenową ofertę, która mnie zaciekawiła.
Sprzedawany pojazd to LR3 2.7 HSE 2005r 60 000km.
Samochód stoi w komisie samochodowym w Polsce. Jest zarejestrowany w Polsce i ubezpieczony. Disco zostało sprowadzone z Niemiec dwa lata temu.
Obejrzałem wstępnie auto i zrobiłem rundkę po placu. Niestety po dłuższej chwili oglądania i wypytywania pojawiło się kilka problemów:
- brak drugiego kluczyka
- nie widać tabliczki z numerem VIN na podszybiu (szyba oryginalna)
- widoczna naprawa blacharska, chyba całkiem świeża (lewe przednie nadkole)
- brak napisu LAND ROVER na masce

Sam komis wydaje się być całkiem rozwinięty. Kilkadziesiąt aut dobrej klasy i dość duży ruch. Wydaje się, że handlarz jest profesjonalistą.

Będę chciał zabrać auto do jakiegoś warsztatu aby mechanik sprawdził, czy tylko nadkole było robione, czy oberwało się mechanicznym elementom. Numeru VIN nie zapisałem, ale poproszę jutro o podanie.
Moja radość ze znalezienia super egzemplarza szybko przerodziła się w niepewność, lecz nie chcę sobie uroić jakiś niestworzonych historii. Zacząłem szukać jakiś wskazówek i natrafiłem na to forum Smile.
Pomóżcie proszę. Czy wystarczy dobrze sprawdzić to auto pod względem legalności i stanu technicznego, czy lepiej odpuścić i szukać czegoś bez powyższych uchybień??
Pozdrawiam i mam nadzieję, że coś razem wymyślimy.
Adam
Powrót do góry
gadu-gadu
polaris300

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin
Posiadane auto: LR freelander 2.0 td4 2005 HSE
Piwa: 18/0
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 19:18
Temat postu:

prośba o poradę przed zakupem Discovery 3 (podejrzane braki)


Po tym co napisałeś o tym aucie jeśli oczekujesz krótkiej rady, to daj sobie spokój z kupnem tego auta.
Dłuższa wersja jest taka: To ze komis wygląda na "uczciwy" to chyba tylko Twoje odczucie.Zawsze kupować powinieneś z druga osoba.Musi być ktoś obok kto patrzy racjonalnie na kupowane auto.
Piszesz ze gołym okiem widać naprawy i braku emblematu,wiec przeszłość auta mamy już wiadoma.
Dowiedz się również czy będzie można wykupić Auto casco z jednym kpl kluczyków.
Jeśli masz czas i ochotę pojedz do mechanika,znajdź kogoś lub kup miernik lakieru.
Generalnie auta powypadkowe maja małe przebiegi,wiec mogę sie mylić ale ten przebieg (60000km-2005r) w dieslu jest maloprawdopodobny.Co prawda przebieg jest najmniejszym problemem w tym samochodzie.

Pozdr.
_________________
4 X 4 i kazda droga jest prosta
Powrót do góry
freeltroll

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: LR FL 1,8 '01
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 20:15
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) prośba o poradę przed zakupem Discovery 3 (podejrzane braki)


[Sorry, ze nie mam polskich znakow]
Po pierwsze nie ma problemu z ubezpieczeniem auta z jednym kluczykiem, zreszta (za odpowiednia oplata) mozna dorobic w ASO Wink
Co do komisu -ich profesjonalizm polega zwykle na jak najlepszym wkrecaniu klientow i wciskaniu im gniotow. Zapomnij o slowie uczciwosc przy kupnie auta, komisy to czesto straszni kombinatorzy.
Co do sprowadzonego auta -nie ludz sie. Oplaca sie sprowadzac tylko samochody rozbite, albo z kreconym licznikiem. Nie wierz w bajki o okazjach i samochodach po dziadku czy trzecim aucie w rodzinie.
Jesli LR nie ma nawet napisu z przodu to masz pewnosc, ze naprawe robiono po kosztach, wiec pewnie pod spodem wyglada jak kupa. Przebieg moze byc nawet prawdziwy, pod warunkiem, ze rok stal na placu po wypadku, a juz w Polsce nastepny rok byl klepany Smile
I calkowicie sie zgadzam z tym, ze auto trzeba kupowac z kims chlodno do tego nastawionym.
Pozdrawiam i zycze owocnego szukania Smile
Powrót do góry
a kto go tam wie

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): z domu
Posiadane auto: hasiok
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 21 Mar 2013, 22:45
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) prośba o poradę przed zakupem Discovery 3 (podejrzane braki)


taa dorobienie klucza to jakies 900 zyla + vat
powodzenia

z reszta wyjątkowo sie zgadzam
Powrót do góry
diffland

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: LR
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 10:30
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) prośba o poradę przed zakupem Discovery 3 (podejrzane braki)


Potrzebujesz porady o DIII lub DIV... czy innym LR?
Odezwij się do mnie Smile
przemek@diffland.pl - 7 lat pracy w LR pomaga Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 27 Cze 2013, 10:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Oceń swoje auto


Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System