Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
71barykadaoli

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 4

Posiadane auto: land rower discovery II 2,5 d 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 22:25
Temat postu:

dlaczego nie gaśnie kontrolka


witam pisałem wcześniej i nic dajcie znać nie gaśnie w moim landku kontrolka wygląda następująco kolor pomarańczowy lewy dolny róg deski rozdzielczej samochodzik od tyłu i odchodzą w boki dwie łukowate starzałki i co oznacza ta kontrolka czy to cos poważnego może wystarczy pojechać na komputer i drugie pytanie jak sprawdzić i kiedy to się robi podnoszenie tylnego zawieszenia bo moje autko ma taki magiczny przycisk mam samochód od niedawna i muszę go jeszcze rozpoznać to moja pierwsza terenówka pozdrowionka pomóżcie błagam
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 21 Lis 2008, 22:53
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


szykuj duuuuuzo pieniedzy na naprawe.swieci ci sie kontrolka ACE to i auto sie nie podnosi.bardzo malo ludzi wie jak to naprawic a jest to dosc prosty w dzialaniu uklad.
_________________
serwis LR

Powrót do góry
Skipper

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lut 2009, 16:07
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


slawek1 napisał:
szykuj duuuuuzo pieniedzy na naprawe.swieci ci sie kontrolka ACE to i auto sie nie podnosi.bardzo malo ludzi wie jak to naprawic a jest to dosc prosty w dzialaniu uklad.

pewnie juz nieaktualne ale nie strasz chlopaka.. mozliwe ze od zimna sie przyblokowaly czujniki co sie czasem w porze zimowej zdarza... mogl strzelic bvezpiecznik... generalnie DiscoII ma znerwicowane te kontrolki... z byle pierola rycza i czlowiek sie stresuje a najczesciej to [cenzura]... poza tym dawcow organow w kraju juz jest masa wiec tez nie ma sie co stresowac kosztami o ile czlowieka ne poniesie i nie wybierze sie do salonu by w servisie testowac autko Laughing Laughing
Powrót do góry
wieloryb

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLICE
Posiadane auto: Land Rover Discovery II, TD5, rok 2001
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 18:34
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


slawek1 napisał:
szykuj duuuuuzo pieniedzy na naprawe.swieci ci sie kontrolka ACE to i auto sie nie podnosi.bardzo malo ludzi wie jak to naprawic a jest to dosc prosty w dzialaniu uklad.

Mniemam, że Ty wiesz, więc się podziel swoją wiedzą. Chyba, że jej nie masz... Mam podobne objawy jak kolega wyżej, z tym, że kontrolka układu ACE świeci i gaśnie nieregularnie, a podnoszenie działa. Jeżeli ktoś z Was miał podobne problemy i sobie w jakiś sposób z nimi poradził, to proszę o pomoc. Tylko nie taką jak kolega "slawek1' Wink . Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
J_KOREK

Debiutant



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 14

Posiadane auto: LAND ROVER DISCOVERY II TD5 99'
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 21:03
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Cytuję instrukcję obsługi samochodu.

"Układ kontroli stabilności nadwozia ACE - kontrolka czerwona/pomarańczowa (jeśli jest w wyposażeniu)

Po przekręceniu kluczyka zapłonu w pozycję II zapala się CZERWONA lampka kontrolna. Po 2 sek. kolor lampki zmienia się na POMARAŃCZOWY a po dalszych kilku sekundach lampka gaśnie.

Jeśli lampka kontrolna świeci się podczas jazdy może to oznaczać:

CZERWONY kolor lampki (lampka miga, a po 2 min. zaczyna świecić światłem ciągłym i towarzyszy jej dźwiękowy sygnał ostrzegawczy):
Usterkę ograniczającą w znacznym stopniu funkcjonowanie układu ACE, która może doprowadzić do poważnego uszkodzenia elementów samochodu. Należy jak najszybciej jak to jest możliwe zatrzymać samochód i wyłączyć silnik. NIE KONTYNUOWAĆ JAZDY!
Natychmiast wezwać pomoc drogową ( Smile )

POMARAŃCZOWY kolor lampki (lampka świeci w sposób ciągły)
Usterkę ograniczającą funkcjonowanie układu ACE, która jednak nie powoduje powstania bezposredniego zagrożenia uszkodzenia poszczególnych elementów samochodu. Możliwe jest kontynuowanie jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności, należy także ograniczyć prędkośś i przy najbliższej okazji udać się do ASO Land Rover" Smile

Z tego co rozmawiałem z mechanesami różnymi to ogólnie stronią oni od wypowiadania się i podejmowania napraw tego układu. Raczej kończy się na krytyce i braku chęci naprawy. Sam układ nie jest jakoś super skomplikowany, ale jak wspomniał przedmówca "nerwowy" - kapryśny.
Jak mi się spierniczy i nikt nie będzie chciał naprawić albo okaże sie że koszt jest astronomiczny - to wywale dziada i wstawię sprężyny a kompresor będzie służył do pompowania materacy Smile
_________________
Pozdrawiam

KOREK
_______________________________________
DISCOVERY II TD5 1999r
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 21:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Buffalo Soldier

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rosenberg
Posiadane auto: Disco II TD5 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lis 2010, 01:07
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Skipper napisał:
slawek1 napisał:
szykuj duuuuuzo pieniedzy na naprawe.swieci ci sie kontrolka ACE to i auto sie nie podnosi.bardzo malo ludzi wie jak to naprawic a jest to dosc prosty w dzialaniu uklad.

pewnie juz nieaktualne ale nie strasz chlopaka.. mozliwe ze od zimna sie przyblokowaly czujniki co sie czasem w porze zimowej zdarza... mogl strzelic bvezpiecznik... generalnie DiscoII ma znerwicowane te kontrolki... z byle pierola rycza i czlowiek sie stresuje a najczesciej to [cenzura]... poza tym dawcow organow w kraju juz jest masa wiec tez nie ma sie co stresowac kosztami o ile czlowieka ne poniesie i nie wybierze sie do salonu by w servisie testowac autko Laughing Laughing


Kolega slawek1 jak moja teściowa,guzik wie,a dużo gada.Wydaje mi się,że to Forum jest po to by innym pomagać,a nie robić z siebie głupka.
Pozdrawiam
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Sob 13 Lis 2010, 19:45
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


synku jeżeli przez całe życie zobaczysz choc połowe Land Roverów któtre naprawiłem umrzesz szcześliwy.
_________________
serwis LR

Powrót do góry
mdubaj

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): brighton
Posiadane auto: discovery II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Sty 2011, 01:21
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


No Chłopaki, dość dopiekania.
Właśnie wróciłem moim Disco II z lotniska Luton, i na autostradzie przy prędkości 130km/h nagle ta właśnie czerwona lampka zaczęła mi migać i pikać. Akurat się tak złożyło, że przedwczoraj "przeleciałem" instrukcję obsługi i zapamiętałem, że to znaczy "STÓJ" i ch...
Po chwili się zatrzymałem, wyłączyłem silnik i po chwili go włączyłem, już nie czerwonym lecz pomarańczowym światełkiem oświetla moją zdziwioną twarz. Spokojnie (130km/h) dojechałem do domu i pytam: HELP.
Czy ten błąd to awaria kompresora, czujnika, czy czego jeszcze?
Mam kompa Solus Pro, ale on nie obsługuje takich systemów. Wolałbym nie jechać do serwisu, bo opróczkompa T4 to często za wiele nie wiedzą, w błąd wprowadzą i wymienią pół samochodu. (proszę nie podważać, bo to z autopsji z kilku serwisów m.in. volvo, merc) a problem w rzeczywistości może polegać na [cenzura]łce wartej butelke dobrej whisky.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Land Discovery, 2,5TDi. automat, 2001, 150kkm, serwisowany w land systematycznie.
_________________
nie jestem mechanikiem ale naprawie Ci samochód .....
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Pią 07 Sty 2011, 02:12
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Jak bedziesz mial ochote to podjedz do mnie, moge pomacac co kleklo w twoim diskaczu.
Powrót do góry
mdubaj

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): brighton
Posiadane auto: discovery II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Sty 2011, 02:39
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Kurcze, bardzo chetnie, w zasadzie od 2 lat planuje turystycznie w Twój kierunek, ale swansea jest wciaż w 3d... i troche od Brighton. Jutro posiedze na angielskim forum landyzone.co.uk , moze tam cos znajde.
A moze sie orientujesz w usterkach tego typu? Jak wiem, uklad nie jest skomplikowany na tyle, by pół auta wymieniać. Co jest wadliwe w tych modelach z ACE?
_________________
nie jestem mechanikiem ale naprawie Ci samochód .....
Powrót do góry
mdubaj

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): brighton
Posiadane auto: discovery II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Sty 2011, 02:46
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


acha, dodam, że poziom oleju w zbiorniczku ACE jest ok i nie znalazłem żadnego wycieku.
Pojechałem po palete Tyskiego przed chwilką i obserwowałem.
Samochód nie przechylił się, stoi równo. W tej chwili poza świecącą kontrolką nie zauważyłem żadnych ujm.
_________________
nie jestem mechanikiem ale naprawie Ci samochód .....
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Pią 07 Sty 2011, 10:46
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Jezeli nie ma wyciekow i uklad nie jest dramatycznie zapowietrzony to zacznij od czujnika cisnienia na bloku zaworow.
Powrót do góry
mdubaj

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): brighton
Posiadane auto: discovery II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Sty 2011, 15:12
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Dzięki Mick.
Przejrzałem raz jeszcze za dnia, poodpinałem wtyczki w bloku zaworów i je podpiąłem ponownie. Odpaliłem samochód - żółta lampka nie oświetla już mojej zdziwionej twarzy Smile
Prawdopodobnie styk któryś po prostu zaniemógł. Psikne je jeszcze sprayem konserwującym styki i heja.

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż przy prędkości w okolicach 70m/h pojawia się delikatna, lecz niefajna wibracja samochodu. Tylko gdy pedał przyspieszenia jest wciśnięty. Gdy odpuszcze - wibracja znika. Podejrzewam, że to guma łącząca wał z tylnym dyfrem. Ma widoczne mikropęknięcia, jest tania więc ją wymienię i dam znać czy to na pewno to.

Dziękuję i pozdrawiam znad morza .....
_________________
nie jestem mechanikiem ale naprawie Ci samochód .....
Powrót do góry
mdubaj

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): brighton
Posiadane auto: discovery II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Sty 2011, 17:15
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Kurcze, kontrolka sie znowu pojawiła. Następnego dnia rano. Pomarańczowa. Poodpinałem znowu czujniki, podłączyłem i nic. ....

Pewnie sie nie obejdzie bez T4 .....

Wymieniłem właśnie przepływkę bo sie okazalo, ze w "data" pokazuje zero. Jade na testy, posprawdzam jeszcze raz te polaczenia ow bloku pompy.....
_________________
nie jestem mechanikiem ale naprawie Ci samochód .....
Powrót do góry
chevy78

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: LD td5 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 22:08
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) dlaczego nie gaśnie kontrolka


Jaki jest koszt zakupu przepływomierza?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne


Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System