Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 00:14
Temat postu:

Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Witam wszystkich, jestem tu nowy, ale juz mi się podoba Rolling Eyes .

Może ktoś wie, co moze być przyczyną, że w naszym w Td5 nie za każdym razem skrzynia zmienia bieg na najwyższy? Nie zauwazyłem zadnej zależności - reguły. Po prostu czasem zmienia bieg na najwyższy, a czasem wyje na wysokich obrotach na przedostatnim i to nawet przy większej prędkości. Po prostu tak jakby się zacinało. Dodam, że chodzi tu tylko o bieg najwyższy (najszybszy), a dźwignia biegów jest zawsze w położeniu *D*. Jeśli ktoś miał już jakieś doświadczenia w tej materii, to proszę o radę.
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 01:38
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Sprawdz poziom oleju i sprawdz czy wyswietlacz na desce pokazuje dokladnie te same pozycje w ktorych znajduje sie lewarek.
Najwyzszy bieg powinien byc zapinany przy predkosci ok 85kmh.
Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 11:54
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


I tak jest mniej więcej. Najwyższy wskakuje przy prędkości ok. 85 - 90 km/h i wtedy przy ok. 100km/h silnik ma ok.2200 obr/min. problem jest taki, że dzieje się tak nie za każdym razem. Czasem ten ostatni bieg tak jakby się wieszał i nie wskakuje. Dzieje się tak kilka razy w ciągu dnia. Czsem częściej, czasem rzadziej. Czasem wcale. Skrzynia była wymieniana przed około 3 miesiącami (auto kupiliśmy z uszkodzoną skrzynią). Jedyne co mi do głowy przychodzi, to może wymiana oleju na inny, bo ten zalany to jakiś ELF do skrzyń automatycznych i chyba mineralny. Może jest za gęsty? Mało prawdopodobne, ale i takie rozwiązanie biorę pod uwagę, bo poziom w skrzyni jest ok. Zastanawiałem się nad wymianą na jakiś syntetyczny może? Sam nie wiem. Nie było by problemu, gdyby ten bieg wcale nie wskakiwał, to łatwiej było by znaleźć przyczynę, a tak raz wskoczy a raz nie i nie mam pojęcia dlaczego? Evil or Very Mad
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 18:48
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Jak sprawdzasz poziom oleju w skrzyni ?
Mineralny ELF w zupelosci wystarczy.
Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 22:20
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Spec Very Happy w servisie we Wrocku sprawdzał i dolał z litra, ale nic się nie zmieniło. Nie pytałem ich wtedy co to może być, bo byłem przekonany, ze przyczyną jest zbyt niski stan oleju i po dolaniu ustąpi ale ...nie ustąpiło. Potem się juz nie widzieliśmy. Sprawdzał przy włączonym silniku Cool
Za jakiś czas się do nich wybieram, to może coś podpowiedzą, bo sprawiaja wrażenie "kumatych". Ja za to jeszcze zielony jestem Embarassed . Sam się z siebie śmieję jak sobie pomyslę ile spraw przegapiłem kupujac tę swoją landrynę Laughing . Mogłem jeszcze cenę targować w dół, że ho ho! Ale i tak jestem z niej "łokrutnie zadowolniony", bo naprawdę świetne autko jest Rolling Eyes A najbardziej podpasował żonce! Do tego stopnia, że nikogo do Landa nie dopuszcza, tylko na tę skrzynię narzeka bo ja wkurza jak bieg się nie chce zmienić Laughing .


Ostatnio zmieniony przez marekcmarecki dnia Nie 15 Sie 2010, 22:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 22:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Ze sie auto podoba to mnie nie dziwi Wink
Czy przed motazem skrzyni wymieniony byl filtr oleju ?
Przujzal bym sie przeplywomierzowi.
Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 22:42
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Mick napisał:
Czy przed motazem skrzyni wymieniony byl filtr oleju ?
Jaki filtr? Shocked
Jeszcze żadnego filtra nie wymieniłem, bo jeszcze przez dwa tygodnie pracuję. Potem będę miał kilka dni wolnego. Póki co żonka z dziećmi jeździ landrynką.
Mick napisał:
Przujzal bym sie przeplywomierzowi.
Może mieć wpływ na skrzynie biegów? Myślałem, że tylko prędkość i obroty silnika mają wpływ na skrzynię Rolling Eyes
nie bardzo rozumiem tok Twojego rozumowania, ale jak już pisałem - jeszcze zielony jestem.
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 22:54
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Filtr oleju w skrzyni biegow, zaskoczony?
Uwierz mi na slowo ,niech podepna do kompa i sprawdza.
Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 23:26
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Planuję kupić komplet filtrów na Allegro i wszystkie powymieniać + płyny - przed zimą. Ten filtr oleju skrzyni biegów oczywiście też Wink . Może to być faktycznie przyczyna naszych problemów. Banalna, ale jednak. Póki tego sie nie zrobi nie ma sensu szukać dalej.
Napisze jak się coś wykluje a na razie dzięki za wsparcie.
Powrót do góry
slawek1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 372
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica

Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 20 Sie 2010, 14:58
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


hej.jak chcesz zapukaj na PW jestem ze świdnicy mogę rzucić okiem na Twoje D2
_________________
serwis LR

Powrót do góry
mick79

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Land Rover II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 19:50
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


koledzy jestem bardzo ciekawy jak zakończył się Twój problem
Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Paź 2010, 22:22
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Na razie bez zmian. Raz zmienia, a raz nie. Ale też jeszcze nic nie wymieniłem, chociaż komplet filtrów mam już zakupiony.
Żonka dalej jeździ, a ja nie mam czasu na nic. Ciągle obiecuję sobie, że niebawem sie za to wezmę, ale do tej pory nic. Ale jak zaobserwuję zmiany po wymianie filtra w skrzyni to nieomieszkam wspomnieć o tym na Forum.
Powrót do góry
colvic

Czytelnik



Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): OKOLICE GŁOGOWA
Posiadane auto: DISCOVERY 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 00:12
Temat postu:

mi zmienia ale tylko na ciepłym silniku


Mi zmienia na 4 bieg zwykle przy 95km/h ale na zimnym silniku jakieś 5 km ciągnie się na 3 biegu. Mam filtr i kupię dextron 3. Chcę wymienić samemu olej ale jak nalać tam te kilka litrów skoro w misce mieści się max 1 do 2 litrów. Znalazłem instrukcję wymiany po angielsku ale wolę po naszemu.
_________________
MAREK
Powrót do góry
marekcmarecki

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Td5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 09:45
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


Na pewno więcej ci wejdzie - przynajmniej z 5 litrów. Td5 to pewnie z 8 litrów do skrzyni wejdzie.
Powrót do góry
MX1

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jordanowo
Posiadane auto: Land Rover Discovery II TD5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Land Rover Discovery ) Skrzynia automat w Td5 nie za każdym razem zmienia biegi.


I jak tam panowie? Udało się rozwiązać problem? Interesuje mnie to, ponieważ u mnie dzieje się to samo.
Kłaniam się!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Discovery »

Opinie o samochodach Land Rover Discovery - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Discovery ) Porady, problemy techniczne


Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System