Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michalk10

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: frrelek 1.8 99r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 15 Cze 2010, 15:17
Temat postu:

wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


dzien doberek ponownie.mam problem jak w temacie.
zaczelo sie od tego ze po powrocie do domu z pracy pozno wieczorem(kolo 23 bylo juz cicho wiec pewnie dlatego uslyszalem)i zgaszeniu silnika uslyszalem ciche bulgotanie zpod maski,dzisiaj zeby sprawdzic przejechalem kilka kilometrow do zagrzania silnika i otworzylem klape :/okazalo sie ze w zbiorniczku woda bulgocze i wywala ja ze zbiorniczka.przestraszylem sie nie na zarty gdy przeczytalem pare postow o podobnum temacie.tak wiec urlop i do mechanika na szybko zeby sprawdzic szczelnosc glowicy(chcialem zaczac od najpowazniejszego ze tak powiem),mechanik sprawdzil chemicznie szczelnosc glowicy nic na szczescie nie wykazalo znaczy wykazalo ale juz po tym jak woda podniosla sie i wywalilo ja ze zbiorniczka do tego ustrojstwa(sprztu do sprawdzania mechanika).ale przede wszystkim okazalo sie ze nie kreca wentylatory,i wzkaznik temperatuty prawdopodobnie nie dziala.kontrolka zatrzymuje sie w polowie i dalej nie idzie,choc przewody z chlodnicy goroce tak ze ledwo mozna sie dotknac. koles zmostowal wentylator i zeczywiscie wiatrak na chwilke sie wlaczyl.powiedzial ze zaczac trzeba od wymiany czujnika temperatury,jestem umowiony na jutro.mam nadzieje ze to to:/
tak szczeze coraz bardziej sie martwie tym frelkiem zaledwie pare dni go posiadam a juz nerwow sporo poszlo.i moje pytanko wkoncu czy juz ktos mial taki problem i czy tez staral sie go rozwiazac czujnikiem temp. i jakie byly efekty ewentualnie co jeszcze moze byc powodem? z gory dzieki
Powrót do góry
Mick

Auto Maniak



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 834
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea/Wales
Posiadane auto: Disco 300 tdi
Piwa: 40/0
Wysłany: Wto 15 Cze 2010, 19:17
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


Efektem jest uszczelka pod glowica, nie oszukuj sie. Jutro jak dojedziesz do warsztatu na wymiane czujnika w silniku bedziesz mial kawe z mlekiem a nie olej Wink
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Wto 15 Cze 2010, 19:32
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


witam to znów ja ; ale miałem podobne kłopoty;
kiedyś już zmieniłem czujnik temp / niestety 1 do komputera i wskażnika/ ,potem sprawdzano błedy na komputerze, wymieniłem przekażnik w box'ie silnikowym -niby gut ale to samo
dalej potrafił gotować w rurze z glowicy a wentylatory ledwo się kreciły ,jeszcze w jesieni wymieniłem termostat na nowy choć jeszcze starego typu , zimą w trasie żeby wskażnik był w poziomie przysłaniałem chłodnice , na miasto odsłaniałem i prawdę mówiąc unikałem jazd w korkach teraz przy wyzszej temperaturze
ostatnio zamówiłem zestaw modyfikujący termostat i jak przyjdzie bede montował bo stary układ termostatu utrudnia chlodzenie-
mam nadzieje żę to rozwiąze temat bo chłodnica prawie nowa
i nonsensem byłaby wolniejsza jazda poza asfaltem z gotowaniem silnika
AHA uszczelka głowicy wymieniona, olej czysty , płyn bez plam oleju
Powrót do góry
michalk10

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: frrelek 1.8 99r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 15 Cze 2010, 20:35
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


MICK nie zalamuj mnie musze czyms do pracy jezdzic nie mowiac juz o splacaniu kredytu:P a tak wogole to kolo sprawdzal szczelnosc glowicy wiec jednak sie pooszukuje i bede mial nadzieje ze to nie to jednak,a tylko czujnik tak mi latwiej^^ksaksa a tak powaznie to naprawde mam nadzieje ze to czujek tylko.aaaa i pytanko czujnik powinien dzialac po wymieniniu bez zadnuch podlaczen do kompa itp tak?czy podpiac go tez trzeba,i jesio 1 fakt gotuje fakt wywala ale nie dzialaja wetylatory jak pisalem wyzej wiec moze nie bedzie jakiejs masakry.zobaczy sie jutro.napewno napisze co i jak.pozdrawiam
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Wto 15 Cze 2010, 21:06
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


Moja rada -- na odległość
kup czujnik nowy ale nie z niskiej półki, różnica w cenie niewielka
a od sygnału- oporu /w róznych temp./ czujnika wiele zależy -

potem dobrze odpowietrzyć też nagrzewnicę i sprawdzić na komputerze sterowanie silnika i wentylatorów
jak czysta chłodnica to obserwować olej i płyn !!!!
jak dobrze to myśleć o modyfikacji termostatu
i niech się dobrze ...kręci
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Cze 2010, 21:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
xxdrifterslupskxx

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Land Rover Freelander
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 01 Lip 2010, 21:16
Temat postu:

Re: wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


michalk10 napisał:
dzien doberek ponownie.mam problem jak w temacie.
zaczelo sie od tego ze po powrocie do domu z pracy pozno wieczorem(kolo 23 bylo juz cicho wiec pewnie dlatego uslyszalem)i zgaszeniu silnika uslyszalem ciche bulgotanie zpod maski,dzisiaj zeby sprawdzic przejechalem kilka kilometrow do zagrzania silnika i otworzylem klape :/okazalo sie ze w zbiorniczku woda bulgocze i wywala ja ze zbiorniczka.przestraszylem sie nie na zarty gdy przeczytalem pare postow o podobnum temacie.tak wiec urlop i do mechanika na szybko zeby sprawdzic szczelnosc glowicy(chcialem zaczac od najpowazniejszego ze tak powiem),mechanik sprawdzil chemicznie szczelnosc glowicy nic na szczescie nie wykazalo znaczy wykazalo ale juz po tym jak woda podniosla sie i wywalilo ja ze zbiorniczka do tego ustrojstwa(sprztu do sprawdzania mechanika).ale przede wszystkim okazalo sie ze nie kreca wentylatory,i wzkaznik temperatuty prawdopodobnie nie dziala.kontrolka zatrzymuje sie w polowie i dalej nie idzie,choc przewody z chlodnicy goroce tak ze ledwo mozna sie dotknac. koles zmostowal wentylator i zeczywiscie wiatrak na chwilke sie wlaczyl.powiedzial ze zaczac trzeba od wymiany czujnika temperatury,jestem umowiony na jutro.mam nadzieje ze to to:/
tak szczeze coraz bardziej sie martwie tym frelkiem zaledwie pare dni go posiadam a juz nerwow sporo poszlo.i moje pytanko wkoncu czy juz ktos mial taki problem i czy tez staral sie go rozwiazac czujnikiem temp. i jakie byly efekty ewentualnie co jeszcze moze byc powodem? z gory dzieki


Ja proponowałbym wymianę obydwóch czujników temperatury. Obydwa znajduja się w bloku silnika (jeden jest widoczny z pod maski, znajduje sie po lewej stronie bloku silnika, (zauważysz go napewno, bo pomiędzy silnikiem a chłodnicą nie ma inego czujnika), natomiast drugi jest jakieś 5-10cm pod nim. niestety aby ten drugi czujnik zobaczyć musisz wejść pod samochód. DObrze też by było przed wymianą czuników sprawdzić ich podłączenie, (czy kable do niego dochodzą, bo tam podłączenia tego czujnika są takie oszczędne w materiałach że pożal sie Panie Boże). Ja w serwisie Land Rovera kupiłem obydwa czujniki za 60zł, ale mam pewność że działają. Odnośnie wskazówki. Te Freelandery mają proporcjonalnie dużą chłodnicę do swojego samochodu i często spełnia ona swoje zadanie. Jest też bardzo prawdopodobne, że po wymianie czujników zaczną chodzić wentylatory. Jeżeli po wymianie czujników problem nie zniknie, to niestety Sad czeka cie wymiana termostatu i uszczelki pod głowicą. A za uszczelką musisz kupić Szpilki (bo one są jednorazowe), pare zimmeringów (nie wszystkie, ale jest tam kilka sztuk, nie pamietam już które to są dokładnie) i powiem ci szczerze, że jeszcze jeśli wymienisz prze okazji pierścienie to będziesz miał remont generalny silnika Razz
Odnośnie wydatków. Wydatki to ci się zaczną dopiero. W tym samochodzie, nie ma co się oszukiwać, psuje się wszystko!!!. Począwszy od zamka w tylnej klapie, idąc przez zawieszenie, CAŁY UKŁAD NAPĘDOWY (układ napędowy to jest porażka!! ) i skończywszy na silniku. Widze, że u ciebie zaczyna się od drugiej strony psuć hehe Very Happy Ja w swojego Freelandera w same części włożyłem już ponad 6000zł, a może nawet i do 7000zł doszło. I najgorsze, że końca nie widać w tym aucie Razz
_________________
Wiedza dzieli się na:
a) Teorię - wiemy jak cos działa, ale nie umiemy się tym posługiwac w praktyce
b) Praktyka- umiemy się tym posługiwać, ale nie wiemy jak to działa (jak jest zbudowane)
c) Teoria z praktyką - Nic nie działa i nie wiemy dlaczego Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Pią 02 Lip 2010, 18:29
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


Kolego XXdrifterslupskxx
od 2001 jest jeden czujnk temperatury,
na niewiele zdaje się duża chłodnica jak stary typ termostatu otwiera przy 94 st -ale kolego zwróc uwage gdzie- za chłodnicą na powrocie do pompy czyli
że przy czujniku temp na wyjsciu z głowicy dobry plyn już gotuje i żeby sk...yn termostat się otworzył to dla wentylatorów jeszcze za mała temperatura
ile wytrzyma uszczelka głowicy ...kwestia czasu
wymiana termostatu starego typu nic nie da chyba że termostat na ~60st

dlatego radzę zakładać układ modyfikujący termostat
Powrót do góry
michalk10

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: frrelek 1.8 99r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 10:59
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


Witam po krotkiej przerwie,trzeba bylo sie odstresowac;D A wracajac do tematu sprawdzily sie pesymistyczne opinie(samochod 3 tygodnie na warsztacie):/ mianowicie wymieniony czujnik + termostat +planowanie glowicy(duzooo byla planowana koles powiedzil ze byla tak wygieta ze trzeba byla zebrac szesc dziesiatek:/)
+uszczelka+frezowanie gniazd zaworow bo byly powypalane +reszta(sruby+uszczelniacze+robocizna+oleje)suma sumarom ponad 2k zl:/ Poki co wszystko dziala ale i tak niepokoi mnie to ze wentylatory wlaczaja sie bardzo zadko w trasie a silnik po podniesieniu maski mozna porownac z otwartym piecem.dzwonilem do serwisu landka i uzyskalem odpowiedz ze te silniki poprostu tak maja,ale postaram sie z tym cos zrobic.dzieki wszystkim za pomocne rady aaaaa i tak btw DOCIEKLIWY jesli mozesz napisz cos wiecej o tym modyfikowaniu chlodzenia ewentualnie jakis link do takich "wyrobow" na pw albo w poscie.bardzo dzieki za pomoc all
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Sro 14 Lip 2010, 23:00
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


Witam ;
chodzi o zestaw modyfikujący PCH 001190 np w firmie S-Parts,
ale trzeba też "skorygować " stary termostat Exclamation
Powrót do góry
michalk10

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: frrelek 1.8 99r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 01:11
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


Witam ponownie.dzieki DOCIEKLIWY udalo mi sie znalezc tylko taki termostat w s-parts czy o to ci chodzilo? http://www.s-part.pl/1,pel100570l-termostat-uszczelka-land-rover-freelander-2.0-diesel-td4-(bmw).html a z symbolem podanym przez ciebie to tylko takie cus znalazlem http://landstore.pl/catalogsearch/result/?q=PCH+001190+
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 10:10
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


Witam , tak chodzi o ten układ ,
ale stary termostat trzeba wyłaczyć Exclamation
pozdrawiam
Powrót do góry
michalk10

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: frrelek 1.8 99r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 16 Lip 2010, 11:40
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) wybija plyn,nie dzialaja wentylatory


bardzo dzieki za info;Dpiwko dla ciebie....i DOCIEKLIWY jesli mozesz to obadaj topik ktory zaloze,moze bdziesz w stanie cos doradzic;D
z gory sorki za maly off
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne


Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

96 900

2017r.

99 500 km

śląskie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover Sport

67 000

2011r.

220 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System