Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Złomować ? :)))
Tak bo szrot
0%
 0%  [ 0 ]
Nie - zostaw bo zrobisz i będzie jeździć
50%
 50%  [ 1 ]
Tak bo chętnie ogoliłbym się nim :D
50%
 50%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 2

Autor Wiadomość
dejwid333

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): LSW
Posiadane auto: Freelander 2,0 TD4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Maj 2017, 19:27
Temat postu:

Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


Witam,
Posiadam auto 5 lat-jest po przekładce z anglika w profesjonalnym zakładzie.Przez ten czas tylko jeździłem wymieniałem olej i filtry :) Jest to dość bogata wersja 5 drzwiowa z manualem , szarymi skórami z 2001r.
W ubiegłym roku zaczęły się problemy ...
Auto przestało odpalać - zbadaliśmy komputerem - czujnik położenia wału - ok wymieniamy na nowy.
Auto odpalało zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku - przez 2 dni :) ..
Błędu check engine nie było wcale. Dobra to podpinamy znowu komputer - diagnoza czujnik położenia wałka rozrządu - wymieniłem na używany - pomogło na tydzień czasu , dalej jest tak że odpala kiedy mu się chcę i nie ważne czy ciepły czy zimny. Co to może być? Wiązka elektryczna , pompa paliwa w baku ? Czy może ten używany albo nowy czujnik padł ?
Pozdrawiam i z góry dzięki wielkie za pomoc , bo nie ukrywam że już trochę z tym walczę a auto potrzebne do jazdy :)
Edit: ankieta w celach humorystycznych :)
Powrót do góry
michal_rokitki

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rokitki
Posiadane auto: Freelander 2.0 Td4 2003 i Td4 2005. W210 2.0 Kompressor
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 16:35
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


Ja już trochę szelestów wydałem na swojego Land Rovera z powodu trochę innych problemów.

U mnie auto po porządnym zagrzaniu silnika dawało objawy zawieszającego czy tam zacinającego się wtrysku. Ktoś stwierdził , że to wcale nie wtrysk tylko właśnie czujnik położenia wałka rozrządu leci w wuja . Kupiłem nowy czujnik , który to okazał się nie sprawny. Auto wcale nie chciało zapalić . Można było sobie kręcić do końca akumulatora lub rozrusznika Razz Dostałem nowy czujnik i auto zapala normalnie lecz stukający wtrysk dalej dawał o sobie znać , tym samym wykluczyłem czujnik położenia wałka rozrządu .
Wszystkie wtryski poszły na stół i zostały zregenerowane w profesjonalnym zakładzie . Miało to pomóc choć Pan o wtryskiwaczy powiedział że nie byłby pewien czy problem ustąpi , ponieważ jego zdaniem wtryski były prawie w porządku . Dwa nie trzymały parametrów a dwa pozostałe były ok . Tak jak powiedział, tak było. Pierwsze 30 km i powtórka z rozrywki Sad już miałem polać "ścierwo " benzyną i podpalić , kiedy to na ratunek przybył mój kolega polecając jednego fachowca z Lubina ( tutaj wielki ukłon do Pana Dariusza Kieresa ) . Fakt auto stało dobre 5 dni ale zostało zdiagnozowane Smile Zawór wysokiego ciśnienia na pompie paliwa robił zamieszanie .

W sumie wiele ten mój wpis nie pomoże ale będzie dla potomnych borykających się z podobnymi problemami Smile

Pozdrawiam
Michał
Powrót do góry
dejwid333

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): LSW
Posiadane auto: Freelander 2,0 TD4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 19:23
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


U mnie wtryski elegancko pracują sprawdzałem na komputerze , równo pracują wszystkie 4 , problem u mnie jest tego typu teraz że auto odpala , ale raz na 10 odpalen , wygląda to tak jakby nie dostawał paliwa , możliwe że pompa nie dostaje prądu , więc obstawiam trochę przekaźnik , wiecie może który to jest od pompy paliwa ?Bo jak już słyszę (na kilka przekręceń stacyjką) że pompa pracuję to odpala. Jak go zgaszę i był zagrzany po powiedzmy 30 km to znowu nie chcę odpalać chyba że za pierwszym razem i tylko z gazem. Dobra zagadka , ale coś czuję że to coś z układem paliwowym własnie , co radzicie sprawdzić w pierwszej kolejności ? Przekaźnik ? Pompę ?
Pozdrawiam
Powrót do góry
michal_rokitki

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rokitki
Posiadane auto: Freelander 2.0 Td4 2003 i Td4 2005. W210 2.0 Kompressor
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 19:50
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


Ja bym spróbował jeszcze z tym czujnikiem . Dla mnie to co piszesz to typowe objawy związane z niedomaganiami czujnika położenia wałka rozrządu...

W sumie zrobię małe OT w Twoim temacie ale mam wrażenie że rzadko ludzie zaglądają na to forum , bądź nie mają wymaganej wiedzy żeby się udzielać albo najnormalniej w świecie im się nie chce Wink Ja akurat to Mercedesiarz jestem a LR to przypadek żony Wink Podobał się to jej go kupiłem Wink Więc teraz i ja chcę zgłębić temat LR Very Happy
Powrót do góry
Adigorn

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk i poza.....
Posiadane auto: Brak
Piwa: 41/0
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 06:27
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


michal nie do konca masz racje. zagladam tu caly czas i staram sie pomagac ale nie zawsze mozna bo albo opis slaby albo nsi juz tu byli. widzialem pare td4 z uszkodzonym czujnikiem walka ( nigdy walu), ale tez ten blad generuje sie gdy auto nie zapala i kreci sie dlugo rozrusznikiem. Niezapalanie na cieplo to czesto powrot na wtrysku ( latwa diagnoza) albo inne zwiazane z paliwem dywagacje ( pompa zawor itp itd) Tak naprawde trafna diagnoza zajmuje chwile ale nie przez internet. A ze w Polsce zna sie na nich niewielu masz racje

Dejwid zeby zdiagnozowac twoj dylizans trzeba by zerknac na LIVE DATA kiedy nie zapala
bledy tez powinny wskazywac kierunek ale raz jeszcze nie kazdy diagnoskop wlasciwie je odczytuje.
Jezeli nie jestes z poludnia to jest szansa ze moge na to zerknac Smile
_________________
The old rangies do not go mad, thay mad go
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 06:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dejwid333

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): LSW
Posiadane auto: Freelander 2,0 TD4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 15:52
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


Jeszcze raz spróbuje dobrze to wszystko przedstawić jak teraz to wygląda Smile
Rano auto zapala - nie ma problemu , pojade do sklepu - też odpali , ale np pojade do sklepu drugiego i już nie odpala.
Pompę raz słychać raz nie , ale nawet jak nie słychać to odpala więc to żadna poszlaka.
Jak nie chcę mi odpalić pod sklepem , ściągam klemę z aku , czekam 15 min , podpinam , odpalam go z gazem , bez gazu nie bardzo chcę odpalić tak jakby mu brakowało paliwa , i już za drugim i kolejnym razem nie odpali nawet z wciśniętym gazem - ratuje znowu ściągnięcie klemy z aku i ta sama akcja.
Nie wiem może faktycznie to w dalszym ciągu czujnik położenia wałka rozrządu , trafiłbym na trefny ? Wiem że najłatwiej i najszybciej byłoby go podpiąć pod komputer i wtedy by wszystko wykazało , najgorsze jest to że na chwilę obecną nie mam za bardzo jak bo nie mam czasu i tak próbuje sam dojść co to może być.
Auto jeździ pali , ale ma czasem focha i trzeba zresetować go i odpalić z gazem za pierwszym razem , o!
Prościej wytłumaczyć nie umiem Smile
Z góry dzięki i pozdrawiam.
Powrót do góry
Adigorn

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk i poza.....
Posiadane auto: Brak
Piwa: 41/0
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 17:25
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


Dawid cos mi sie zdaje ze raczej probujesz zaoszczedzic bo jezeli masz czas na stanie w polu i sciagnaie klem to i na diagnostyke by sie czas znalazl. Mozesz oczywiscie starac sie podmieniac czesci ( jasne ze w koncu trafisz) ale duzo latwiej uwierz mi jest po prostu zdiagnozowac i naprawic - a niestety dobra diagnostyka wiaze sie z podpieciem komputera.

Jezeli twoje auto to 2001 to masz 3 pompy paliwa ( 2 niskiego cisnienia) i HPP zeby zapalil pracowac musza obie
zatem kiedy nie zapala zobacz czy pracuje pompa pod maska ( bedziesz potrzebowal 2 giej osoby bo pompa po przekreceniu stacyjki chodzi tylko chwile) Mozesz tez zobaczyc jak sie maja przelewy na wtryskach ( jak ciekna spada cisnienie na listwie)
_________________
The old rangies do not go mad, thay mad go
Powrót do góry
dejwid333

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): LSW
Posiadane auto: Freelander 2,0 TD4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 18:01
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


Dzięki za info odnośnie pomp. To drugie auto w rodzinie a czasu nie ma mój mechanik z komputerem nie ja Smile Ostatnio na komputerze tylko wyszedł błąd tego czujnika , od tamtej pory nie był podpinany. Jeszce ostatnie pytanie - gdzie znajduję się przekaźnik od pompy ?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Adigorn

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk i poza.....
Posiadane auto: Brak
Piwa: 41/0
Wysłany: Wto 23 Maj 2017, 19:09
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


r1 pod maska
_________________
The old rangies do not go mad, thay mad go
Powrót do góry
dejwid333

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): LSW
Posiadane auto: Freelander 2,0 TD4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sie 2017, 00:05
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


No i dalej jest problem.
Pompę pod maską wymieniłem , smoka w baku wraz z pompą wyczyściłem ( nie był mocno brudny jak na diesla )
Wszystkie wtyki i piny popodpinane i auto nie śmiga.
Pochodziło chwilę po zamontowaniu nowej pompy , i zgasło jak chciałem się przejechać - zabrakło paliwa.
Paliwo dociera do pompy pod maską , a później nie leci na wtryski.
ściągałem kolektor , sprawdzałem czy moze zawór pompy paliwa nie jest zawalony - przedmuchałem wszystko ładnie kompresorem i dalej nie zapala.
Błędy na kompie jakie jedynie wyskakują to czujnik położenia wałka - też był zmieniony na nowy.
Auto chodzi na plaku - zachowuje się tak jakby był zapowietrzony.
Jakieś pomysły ?
Pozdrawiam
Powrót do góry
dejwid333

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): LSW
Posiadane auto: Freelander 2,0 TD4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sie 2017, 23:03
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


Czytałem że auto odpowietrza się samo , więc jak to jest ? Ogólnie paliwo wychodzi z pompy pod maską i przechodzi przez filtr paliwa i na tym koniec.
Jakiś pomysł ?
Powrót do góry
Adigorn

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk i poza.....
Posiadane auto: Brak
Piwa: 41/0
Wysłany: Sro 30 Sie 2017, 07:57
Temat postu:

Re: ( Land Rover Freelander ) Problem z odpalaniem , TD4 2001r , czujnik położenia wału


To ze wychodzi nie wystarczy zeby zapalal
Paliwo musi miec odpowiednie cisnienie
Trzeba sprawdzic niskie cisnienie
Cisnienie na listwie
Generalnie dobry diagnosta rozwiaze twoj problem w 10 min
Odp takwi w " life data"
_________________
The old rangies do not go mad, thay mad go
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Freelander »

Opinie o samochodach Land Rover Freelander - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Land Rover Freelander ) Porady, problemy techniczne


Land RoverRange Rover Sport

63 000

2011r.

220 000 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

146 900

2020r.

63 542 km

śląskie

Land RoverDiscovery Sport

98 300

2017r.

95 663 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover VELAR

188 600

2019r.

161 537 km

podkarpackie

Land RoverRange Rover Evoque

135 800

2020r.

134 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System