Land Rover

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumczęścilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Land Rover Defender ) witam wszystkich wielbicieli Land Rover !

postów na stronie: 10 20 50
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Defender ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArvitrA

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Wilno
Posiadane auto: Range Rover 5.0 Autobiography 2013
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Maj 2014, 21:06
Temat postu:

witam wszystkich wielbicieli Land Rover !

Witam!

Jesienią 2012 r. udałem się do Paryża na targi Paris Motor Show aby zdecydować na jakie auto mam zmienić swego Mercedes'a GL 500.

Po długich wahaniach i porównaniach (Mercedes GL 500 AMG & Range Rover 5.0 Autobiography) wybrałem Range Rover ...

Zamówiłem więc u dealera wymarzone auto (''wypchałem go wszystkimi możliwymi gadżetami a aby tych nie było za mało - oddzielnie zamówiłem dodatkowe wyciszenie salonu, sportowe hamulce, metalowe osłony silnika, skrzyni biegów i różne tam inne rzeczy) i cierpliwie czekałem aż 8 miesięcy - otrzymałem go 20 maja 2013 r.

Cieszyłem się bardzo ale ciągle go porównywałem z Mercedes'em GL 500, który kupiłem nowy (w 2007 r.) i mam go do dzisiaj.

Cóż mogę powiedzieć: prawdą jest, że właściciele Land Rower'ów widzą się często: w drodze do serwisu - w serwisie i powracając z serwisu Very Happy Nie jest to mit - to jest prawda!

Pierwsza usterka (bardzo mnie to zaskoczyła) - stuk w przednim zawieszeniu! Dealer oczywiście wymienił masę elementów w zawieszeniu ale po przejechaniu kolejnych 7.000 km stuk (chociaż o wiele mniejszy) znowu dał o sobie znać.

Kolejna niespodzianka - złamał się (zacinał się) guzik uruchomienia silnika - też go wymieniono ...

Po jakimś czasie elektryczny hak halowniczy ''usnął'' w swoim schowku nie chciał z niego wyjść - wymieniono silnik elektryczny.

Najciekawszą rzeczą, której do dziś nie potrafię zrozumieć: jak w takim aucie za cenę ponad 680.000,00 zł. samoczynnie mogą ''oddzielać się" od nadwozia elementy upiększające (plastykowe) i maskujące (również plastykowe) różne schowki na zewnątrz ... Crying or Very sad

Otóż, są one wykonane (pewnie w chińskiej fabryce) z bardzo niejakościowych materiałów (plastyku) skoro mocowania (zaczepy) łamią się same i to powoduje, że ''oddzielają się'' od nadwozia samoczynnie Shocked

Jest w tym aucie masa innych (drobnych) usterek ale nie są one na tyle dokuczliwe abym musiał nimi zaśmiecać forum Laughing

Na szczęście - zostawiłem (nie sprzedałem) swego starego MB GL'a, który w latach swojej ''młodości'' też nie był idealny ale nadal potrafi mnie cieszyć Cool

Może ktoś na tym forum miał albo posiada 2013-2014 Range Rover'a?

Chciałbym wymieniać się opinią na temat tego autka.

Pozdrawiam,

Andrzej Rawłuszewicz
Hanusiak

Dyskutant

Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Td4 2005, mondeo mk4 2.2 200KM, powershift
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2015, 16:06
Temat postu:

Re: ( Land Rover Defender ) witam wszystkich wielbicieli Land Rover !

Kolego to jest dział defendera.

Czytałem i zastanawiałem się skąd takie bajery w nim, aż zauważyłem, że to range.

Znajomy kupił Vogue, padła jakaś elektryka (nie wiem, nie mam pojęcia co dokładnie) i tak od 4 miesięcy mu go naprawiają i naprawić nie mogą. Samochód nie odpala;]

Nie jestem mechanikiem, nie prowadzę warsztatu, nie pytaj o możliwość podstawienia samochodu (robię to w wolnym czasie).
Powrót do góry
   Forum LAND ROVER Forum Strona Główna -> ( Land Rover Defender ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Land Rover Defender »

Opinie o samochodach Land Rover Defender - testy użytkowników »

Skocz do: